Litecoin Ağı Kritik Dönüm Noktasını Aştı: Beklentiler Oldukça Yüksek!

Kripto para ekosisteminin eski oyuncularından birisi olan Litecoin (LTC), gerçekleştirdiği toplam işlem sayısı bakımından önemli bir seviyeye ulaştı. Blockchain ağı, daha önce paylaştığı bir güncellemeye göre, başlangıcından bu yana toplam 160 milyon işlemin gerçekleştirildiğini ve bunun 12 yıllık geçmişindeki geniş benimsemenin bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Litecoin protokolü bir ödeme token’ı olarak hizmet vermek üzere tasarlanmıştı ve tüm bu yıllar boyunca blok zinciri amacına aksamadan hizmet etti. Ağ, piyasaya sürülmesinden bu yana güvenilir bir yükseliş trendini sürdüren birkaç protokolden biri olmakla önplana çıkıyor. Bu da kullanıcıların ağı tercih etme sebeplerinden birisi olarak biliniyor.

Meme Coin'de On Milyonluk Yakım: Yakım Yapan Cüzdanlar Dikkat Çekti!

Yeni inovasyonların da gelişmesiyle 2022 yılı ağ için oldukça iyi geçti. Litecoin, temel ödeme rolünün yanı sıra, ağda NFT’lerin büyümesini teşvik etmenin bir yolu olarak LTC-20 token standardını da tanıttı.

Bitcoin ağındaki sıkıntılar, LTC-20 ağına yarayan en önemli detaylardan birisi. Ağdaki gelişim token fiyatına yansımasa da kaydedilen büyüme yadsınamaz.

Litecoin Yarılanma Etkinliğine Hazırlanıyor

Litecoin işlemlerinin büyümesi, protokolün 70 günden daha kısa bir süre içinde geçireceği yarılanma olayı ile tamamlanmak üzere. Yarılanma, Litecoin gibi iş kanıtı (PoW) protokollerinin madencilerine verilen ödülün yarı yarıya azaltıldığı bir ağ olayıdır.

Çekirdek kodda programlandığı üzere, yarılanma olayı her dört yılda bir gerçekleşir ve önümüzdeki olay protokolün yaşayacağı üçüncü olaydır. Yarılanma olayı daha yüksek fiyat artışıyla ilişkilendirilmiştir ve bu yaklaşan olayın bir istisna olmayacağına dair tahminler artmaktadır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.