Kripto Stratejistinden 3x Artan Altcoin İçin Şiddetli Uyarı: Uzak Durun!

  • Kripto topluluğu tarafından yoğun bir şekilde takip edilen kripto analisti, yatırımcıları Ağustos ayından bu yana yüzde 330’un üzerinde yükselen bir altcoin hakkında şiddetli bir şekilde uyardı.

Crypto Capo takma adını kullanan kripto trader’ı, 510.000 Twitter takipçisine, stablecoin ihraççısı Terra’nın (LUNA) yeniden markalanmış versiyonu olan Terra Luna Classic‘in (LUNC) büyük bir sorun olduğuna ve yatırımcıların bundan uzak durmaları gerektiğine inandığını söyledi.

“Sizce yine kaç kişi LUNC dolandırıcılığına kanıyor?

Benim tavsiyem: ondan uzak dur.

LUNA, stablecoin’inin ABD dolarına karşı sabitindan ayrılmasının ve bunun fiyatının yüzde 99,9’undan fazlasını kaybetmesine neden olmasının ardından Mayıs ayında çöktü. Capo’nun çizelgelerine göre, LUNC önümüzdeki günlerde büyük bir çöküş bekliyor.

lunc

Gün içinde yüzde 16,46 düşen kripto varlığı şu anda, 0,000439 dolar seviyesinden hareket ediyor. Bu kayda değer düşüşe rağmen LUNC hala Ağustos ayının başından bu yana yüzde 337’lük bir yükselişle işlem görüyor.

Bitcoin (BTC)

Analist, Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere bir avuç dijital varlık için de düşüş tahminlerinde bulunarak sözlerine devam ediyor.

Capo, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığının, 19.600 dolar çevresindeki desteği geri kazandıktan sonra 22.500 ila 23.000 dolar aralığına tırmanacağını tahmin ediyor.

“Güçlü hacimle 19.600 doların geri alınmasıyla ikinci yükseliş onayını aldık. Fiyat şu anda dirençte ve biraz geri çekilebilir, ancak bence bu günlerde 22.500-23.000 dolar ana hedefine kadar yükselecek.

Analistin grafiği, Capo’nun kral kripto para biriminin Ekim ayında 14.000 ila 16.000 dolarlık “satın alma bölgesine” dalacağına inandığını gösteriyor.

Bitcoin şu anda son 24 saatte yaklaşık yüzde 2’lik bir artışla 21.302 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Cardano (ADA)

Capo ayrıca akıllı sözleşme platformu Cardano’yu (ADA) da yakından inceliyor. Analizi, Cardano’nun Eylül ortasında 0,35 dolar alanına düşmeden önce 0,55 dolar seviyesine kadar yükseleceğini gösteriyor.

Cardano, son 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde bir artışla şu anda 0,51 dolar değerinde.

Ethereum (ETH)

Analist ayrıca, en büyük altcoin Ethereum’un (ETH) de benzer bir model izleyeceğini belirtiyor. Grafikleri, önde gelen akıllı sözleşme platformunun 1.350 dolar aralığına düşmeden önce 1.800 dolara yükseleceğini gösteriyor.

“[Stop/loss] başabaş noktasında tetiklendi. Bu ticarete daha iyi bir [risk oranı] ile yeniden gireceğim. Aynı hedef (1.800 dolar).”

ETH, yazım sırasında 1.717 dolar seviyesinden el değiştiriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.