Ünlü Borsa Bu Altcoin’de 155 Milyonluk Yakım Gerçekleştirdi – 3 Borsadan Daha Destek!

  • Terra Classic (LUNC) topluluğunu destekleyen MEXC Global, LUNC yakım etkinliğine harika bir başlangıç yaptı. Bunun yanı sıra 3 dev borsa daha yakıma destek vereceklerini açıkladı.

Borsanın blog gönderisinden elde edilen verilere göre, MEXC, topluluktan gelen yüzde 1,2 vergi teklifini desteklemek için gerçekleştirilen iki haftalık LUNC yakım etkinliğinin sadece ilk dört gününde ticaret ücretlerinde yaklaşık 155 milyon LUNC yaktı.

Özellikle son iki günde 100 milyondan fazla LUNC token yakıldı.

LUNC token yakımı

MEXC’nin ilk olarak LUNC’nin işlemlere ilişkin %1,2 vergi teklifini destekleme planını Cumartesi günkü bir blog yazısında açıklamıştı. MEXC, LUNC spot ticaret ücretini yüzde 1,2’ye ayarlayıp, daha sonra ise sağlanan kazançları LUNC token’larını geri satın almakta kullanıyor. Sonrasında ise bu coin’leri Terra tarafından sağlanan yakım cüzdanlarına gönderiliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere MEXC, bu LUNC yakım etkinliğin yalnızca iki hafta sürmesini planlamış olsa da, borsa, kullanıcılarından gelen yanıtın olumlu olması durumunda girişimi daha uzun süre devam ettirmeye istekli olduğunu ifade etti.

MEXC teklife desteğini açıkladığından beri, diğer büyük kripto borsaları da LUNC topluluk vergi teklifini desteklemeyi taahhüt etti. Çarşamba günü, KuCoin ve Gate.io’nun, topluluğun uygulaması halinde teklife destek sözü verdiği açıklanmıştı. Bugün de aralarına Huobi katıldı.

Özellikle, Gate.io, bunun yalnızca LUNC para çekme işlemlerinde uygulanacağını söyledi ve kullanıcıların tepkisini çekti. Kullanıcılar, verginin sadece para çekme işlemlerine değil, tüm işlemlere uygulanmasını istediklerinden, topluluğun istediği şeyin bu olmadığına dair endişelerini dile getirdiler.

Huobi de LUNC vergi teklifini destekleyen büyük borsaların arasına katıldı. Huobi Global, yeni paylaştıkları bir tweet’te, LUNC topluluğunun %1,2 vergi teklifini destekleyeceğini duyurdu.

Huobi Global’in desteği, dünyanın en büyük borsası Binance’in, topluluğun girişimini destekleyeceğini açıklamasının ardından gelmişti.

Topluluğun, Binance’in LUNC Tax Burn’e (Vergi Yakımı) verdiği destekten memnun olmadığını da belirtmekte fayda var. Binance, trading gibi zincir dışı işlemler için yakım uygulamayıp; bunun yerine, borsa duyurusu yalnızca para yatırma ve çekme gibi zincir üstü işlemleri destekleyecek. Binance, en çok LUNC işlem aktivitesine sahip platform olmaya devam ediyor. Verilere göre Binance’deki LUNC’nin 24 saatlik işlem hacmi Salı günü 1 milyar doları aştı.

Terra Classic Tax Burn

Bilmeyenler için, LUNC topluluğunun %1.2 vergi teklifi, topluluk üyeleri LUNC’nin gelecekte 1 dolara ulaşmasını istediklerinden dolayı, Terra ekosisteminin çöküşünün ardından LUNC token’larının fazla arzını engellemek için topluluk tarafından yapılan en son yakım girişimidir. Topluluk, 10 Eylül’de gelen teklifi oylamaya hazır görünüyor ve kabul edilirse 20 Eylül civarında uygulanması bekleniyor.

Bu tarz gelişmelerin ışığında LUNC token’ın fiyatı yükselmeye devam etse de bugün devasa yükselişler yaşayan Terra ekosistem token’ı olarak yerini Luna’ya kaptırdı. Son günlerde yaşadığı artışla ilk 30’a giren LUNC 0,005197 dolardan işlem görürken, Luna ise yüzde 170’lik bir artışla 15,19 dolar seviyesinde bulunuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.