Kripto Pazarında Son Durum: Altcoin’ler Yükseldi, Bitcoin Hakimiyeti Düştü

Dünkü 1.600 dolarlık fiyat düşüşünden sonra BTC sakinleşti. Bazı altcoinler avantajlı durumda ve Bitcoin’in pazar üzerindeki hakimiyetini azalttı.

Kripto para piyasasında sert haftasonu yolculuğunun ardından, şu an en büyük sermayeli varlıklar arasında daha az volatilite görüyoruz. Bitcoin 11.200 dolara döndü, Ethereum ise 380 doların üstünde kaldı. Bununla birlikte, bazı altcoinler tekrar yüksek volatilite gösteriyor.

Bitcoin Fiyatında İstikrara Dönüş

Cumartesi günü, Bitcoin boğa koşusuna başladı ve yıllık yeni bir zirve ile 11.700 doların üzerinde yükselişe geçti. Sonraki birkaç saat içinde hafifçe geri çekilmesine rağmen, BTC Pazar günü tekrar yükselişe geçti m ve 12.000 doları aştı.

Ancak, bazı borsalarda 12.100 dolara dokunduktan sonra, şiddetli bir fiyat düşüşü geldi. Birkaç dakika içinde, Bitcoin 10.490 dolara (Binance) düşerek 1.600 dolarlık düşüş başka bir değişle %13.3’lük değer kaybetti.

O hareketli saatlerden bu yana, Bitcoin sakinleşti. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi 11.000 ila 11.350 dolar arasında değişiyor. Yazının kaleme alındığı sırada, 11.200 dolarda istikrar kazandı.

İlginç bir şekilde, BTC’yi daha derin bir düşüşten uzak tutmayı başaran 10.500 dolar seviyesi, önceden 2020’nin en yüksek seviyesiydi ve şu anda önemli bir destek hattı. Eğer Bitcoin, 11.100 dolar 11.000 dolar ve 10.800 dolar seviyelerini kaybederse yeniden 10.500 seviyesine güvenebilir.

Varlığın yukarı doğru gitmesi durumunda, ilk dirençle 11.400 dolar ardından 11.650 dolar ve 11.800 dolar olacaktır.

Altcoinler BTC’nin Hakimiyetini Azaltıyor

Altcoin’lerin çoğu, Bitcoin’in dünkü sert sürüşünü etkileyici hareketlerle takip etti. Bununla birlikte, altcoinler şu an birkaç istisna dışında sakinleşti. Ethereum 385 dolardan işlem görüyor ve XRP 0.30 dolar fiyatına sahip.

Bu yazının yazıldığı sırada, bazı altcoinler de çift haneli fiyat artışları yaşanıyor. Bunlar: Terra (%20), Swipe (%18.6), Ren (%17), Ocean Protocol (%15), Aave (%14.6), Loopring (%13.6), Flexacoin (%13), Syntethix Network (%11.4) ve Kava (%10.7).

Buna karşılık, çift haneli düşüş kulübünün üç temsilcisi var. Midas Touch Gold %16, Ampleforth %13.6 azaldı ve Quant %11.2 değer kaybetti.

Bununla birlikte, altcoinlerin çoğunluğu yeşil olduğundan, Bitcoin’in hakimiyeti etkilendi. Bitcoin’in hakimiyet oranı, 30 Temmuz’da %63’e ulaştıktan sonra tekrar %61’in altına düştü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.