Kripto Para Piyasası Değeri Uzun Zaman Sonra 185 Milyar Dolar’ı Gördü

Kripto para toplam piyasa değeri, 18 Kasım’dan bu yana en yüksek değer noktasına ulaşarak bugün gece saat 05:00 sularında 185,89 milyar dolara kadar yükseliş gösterdi.

Yayın saatimize göre bu rakam 183,38 milyar dolara kadar geriledi, bir önceki mum kapanışı üzerine yükselen bir yol görmek mümkün ve kripto para dünyasında yeni yılın başlamasıyla birlikte 10’uncu hafta üst üste yükselen mumlar görmekteyiz.

Kripto pazarında Bitcoin’in ani haftalık yükselişleriyle bu gidişatı olumlu etkiledi.

Son 24 saat içerisinde, iki büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) büyük artışlar yaşadı ve piyasa değerileri sırasıyla 3 milyar dolar ve 1.7 milyar dolar artış gösterdi.

Bitcoin’in 1 Nisan ve 7 Nisan arası fiyat artışı yüzde 52 artmıştı fakat şimdilerde ise yüzde 50,6 seviyelerine geriledi.

Bununla birlikte, XRP son 24 saat içerisinde toplam değerine 200 milyon dolarlık artış sağladı ve ilk üç kripto para birimi arasındaki yükselişlerde küçük bir paya sahip oldu.

Geçen hafta yaşanan Bitcoin’deki yükselişlerin alt koinlerede etkisi baya fazlaydı alt koin piyasalarında Tron (TRX) değeri 350 milyon dolar artarken, Stellar (XLM) 400 milyon dolar ve Verge (XVG) 50 milyon dolar değer artışı sağladı.

Kaynak: Coindesk

Görsel: Trandingview

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.