Ocak 11, 2022

Kripto Para Piyasalarındaki Mevcut Düzeltme Sona mı Eriyor?

Yeni haftayla birlikte en büyük toplam değere sahip ilk 10 kripto varlık bir düzeltme aşamasına girmiş ve ‘kırmızı’ renge bürünmüştü.

BTC/USD

Bitcoin (BTC) fiyatı dünden bu yana neredeyse %2 düştü. Öncü kripto para, yeşil destek hattının altına 41.967 dolar olarak sabitlendi, bu da şu anda durumun kontrolünün ayılar olduğu anlamına geliyor. Satıcıların gücü, artan işlem hacmiyle de doğrulanıyor.

Bu baskı devam ederse ve BTC 40.000 dolarlık desteğin altına düşerse, fiyatı kısa süre içinde 35.000 dolar civarına inebilir.

Bitcoin, basın zamanında 40,745 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD

Ethereum (ETH), %2,92 düşüşle listedeki en büyük düşüşü yakalayan kripto varlık oldu.

Yaşadığı düşüşe rağmen, Ethereum (ETH) destek seviyesinden 2.897 dolardan yanlış bir kırılma yaşadı. Oran, bunun üzerinde bulunana kadar, boğaların inisiyatifi ele geçirme ve yükseliş eğilimini geri kazanmaya çalışma şansı var.

Bununla birlikte, günlük mum 3.000 dolarlık psikolojik seviyesinin altına sabitlenirse, önümüzdeki haftalarda 2.410 dolara keskin bir düşüş olabilir.

Ethereum, basın zamanında 3.008 dolardan işlem görüyor.

XRP/USD

Ripple (XRP) de son 24 saatte %2.61 değer kaybederek BTC ve ETH’nin düşüşünü izledi.

Bununla birlikte, fiyat 0,652 dolar destek ile 1,01 dolar direnç arasındaki geniş aralıkta yer aldığından, yatay ticaret önümüzdeki günler için daha olası bir senaryo olmaya devam ediyor.Şu anda, fiyat desteğe daha yakın ve seviye kırılırsa , düşüş XRP’yi yakında 0,50 dolara götürebilir.

XRP, basın zamanında 0,7278 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.