Kripto Milyarderi Açıkladı: Durgunluk Ne Kadar Sürecek?

Galaxy Digital şirketinin kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, şu an yaşanan kripto durgunluğunun ardından ekonomik bir durgunluğun takip edeceğini düşünüyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, New York Magazine ile yeni bir röportaj gerçekleştiren kripto milyarderi, ABD’nin 2023 yılının sonuna kadar ekonomik bir gerileme ile başa çıkabileceğini düşündüğünü açıkladı.

“İçgüdülerime göre 18 ay, belki biraz daha sürece çünkü FED’in düşüşe kadar ‘faiz artırımlarına’ ara vermesi gerekecek ve bence durum, insanları yeniden inşa etmeye başlamak için rahat ettirecek”

Mike Novogratz ayrıca, merkezi olmayan finans (DeFi) üzerinde bir düzenleyici baskı olacağına ilişkin tahminini paylaştı.

DeFi, çoğunlukla işe yaradı. Sadece çok daha az değerli. Büyük kayıpların olduğu yer ise gerçekten CeFi [merkezi finans] ve DeFi’dan oluşan garip kombinasyonunda.

altcoin

Celsius ve BlockFi, yatırımcıların paralarını koydukları ve sonra onunla istediklerini yaptıkları kara kutulardı. Zincirde yer almıyorlardı. Olaya girmeden önce kaldıracın ne olduğunu bilmiyordun. Varlık-yükümlülük uyumsuzluğunun ne olduğunu bilmiyordunuz. Kısa ödünç aldılar ve uzun ödünç verdiler. Piyasalarda ani bir ölümle ölmenin iki yolu bunlar.”

Mike Novogratz, Galaxy Digital’in kripto varlıklarında “çok uzun kalma” hatası yaptığını kabul ediyor. Ancak, diğer kripto şirketlerinin olması gerekenden daha fazla kredi riski alarak daha da büyük bir hata yaptığını belirtiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.