Kripto Endüstrisini 2030 Yılında Önemli Bir Adım Bekliyor

Kripto para topluluğu dışındaki insanların Bitcoin (BTC) fiyatlarına bakıp kriptoya girmek için çok geç olduğu sonucuna varması yaygın bir duygu ancak bir rapora göre endüstrinin hâlâ benimseme eğrisinin başlangıç aşamasında olduğunu gösteriyor.

Boston Consulting Group, Bitget ve Foresight Ventures tarafından yayınlanan ortak bir raporda, verilen kripto kullanımının geleneksel yatırım varlıklarına kıyasla hâlâ çok düşük olduğunu gösteriyor. BCG’ye göre, bireysel servetin sadece %0,3’ü kriptoya yatırılıyor, bu da hisse senetlerine konan %25’lik oran ile kıyaslanamaz.

Rapor, kripto endüstrisinde daha önemli büyüme ve benimseme için hala çok yer olduğu anlamına geldiği sonucunu ekliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere buna ek olarak, rapor, mevcut kripto para birimi sahipleri ve sıfır olmayan bakiyeli Ethereum adresleri ile 1 milyar kullanıcıya ulaşmak için internetin benimseme eğrisini karşılaştırıyor. Raporda “Gelecekte çok daha fazla  büyüme var” cümlesi geçiyor.

kripto para

Araştırmacılar verileri karşılaştırarak, trend çizgisi devam ederse kripto kullanıcılarının 2030 yılına kadar 1 milyara ulaşabileceğini öngörüyor.

Danışmanlık firması Verified Market tarafından yakın zamanda yayınlanan bir pazar raporuna göre, Nonfungible token (NFT) endüstrinin değerinin 10 yıl içinde 231 miyar dolara kadar çıkabileğini öngördü. Rapore göre sektörü itici güç olarak belirlenen müzik, film ve sporla birlikte yıllık %33,7’lik bileşik büyüme oranını sürdürebilir.

Öte yandan, McKinsey & Company’den bir rapora göre, Metaverse’in tek başına 2030’da 5 trilyon dolar değerinde olabileceğini bildirdi. Uluslararası danışmanlık şirketi, tüketici davranışındaki kalıpları belirlemek için çeşitli ülkelerdeki ve sektörlerdeki tüketiciler ve şirketlerle anket yaptı. Anket sonucuna göre, e-ticaret Metaverse içindeki nakit akışını yönlendirecek ve 2030 yılına kadar 2,6 trilyon dolar gelir elde edecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.