Nisan 27, 2022

Kripto Analisti, Bir Sonraki Boğa Piyasası İçin Tarih Verdi!

Popüler bir analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) bir sonraki boğa döngüsü başlamadan önce keskin düzeltici hamleler oluşturmaya hazır olduğunu söyleyerek kripto yatırımcılarını uyardı.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, önde gelen kripto stratejisti Justin Bennett, 100.400 Twitter takipçisine, tüm dijital varlıkların piyasa değerini ölçen TOTAL grafiğini yakından takip ettiğini söyledi.

Bennett’e göre, TOTAL grafiği diagonal desteğini kırmadan ve değerinin yarısından fazlasını kaybetmeden önce bu döngüde bir ralliye daha hazırlanıyor olabilir.

 “TOTAL (toplam kripto piyasa değeri) için beklenen alt döngü 760 milyon dolar. Son bir kurtarma rallisi alamazsak daha aşağısı. 

Çoğu, mevcut geri çekilmenin bir sonraki döngünün düşük seviyede olmasına yol açtığını düşünüyor. 

Sanırım gerçekleşmeden önce son bir kurtarma rallisi göreceğiz. Düzeltme öncesi BTC 52 bin dolar, ETH 4 bin dolar.”

kripto para grafiği

Bennett’in grafiğine bakıldığında, TOPLAM piyasa değeri, Mayıs 2023’e kadar yaklaşık 760 milyon dolara inecek. Bu tahmin bugün tüm kripto varlıklarının 1.72 trilyon dolarlık değerinden %55’in üzerinde bir aşağı yönlü risk olduğunu gösteriyor.

Bunların yanında kripto stratejisti, Bitcoin ve Ethereum’un düzeltme döneminde 2017’nin en yüksek seviyelerini tekrar ziyaret edebileceğini öngörüyor.

“BTC ve ETH için döngü tabanlarına gelince, yukarıdakiler onları sırasıyla 18 bin – 20 bin dolar ve 1 bin – 1.4 bin dolar civarında tutacaktır.” 

Yazma sırasında, Bitcoin 38.695 dolar karşılığında işlem görürken, Ethereum 2.842 dolar değerinde.

Bir sonraki boğa döngüsünün zamanlamasına gelince, Bennett kripto piyasalarının gelecek yıl dibe vurduktan sonra uzun bir konsolidasyon aşamasından geçmesini bekliyor.

“Evet. Muhtemelen 2023’ün başlarında dibe inecek, ardından 10-15 ay bir taban oluşturulacak. Bu aynı zamanda Mart 2024’teki bir sonraki Halving etkinliğinden kısa bir süre sonra başlayan bir sonraki boğa piyasasıyla da uyumlu olacak.” 

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.