Mart 7, 2022

Kraken Borsası Bu Altcoin ve Geniş Kripto Piyasası Hakkında Uyarı Yayınladı!

En popüler kripto borsalarından biri olan Kraken, Ethereum (ETH) yatırımcılarını; bazı on-chain ölçümlerin piyasa değerine göre en büyük ikinci dijital varlık üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskıya işaret ettiği konusunda bir uyarı yayınladı.

Kraken, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, borsalara akan ETH miktarındaki artışın ayıların şu anda boğalar üzerinde üstün olduğu anlamına gelebileceğini söyledi.

“ETH’nin borsalardaki net akışları, piyasa katılımcılarının ETH’yi borsalara taşıdığını gösteriyor, bu da satış tarafındaki talebin alış tarafındaki talebi geride bırakıyor olabileceği anlamına geliyor.

Bu eğilim devam ederse, pazarlanabilir arz artarken ETH’nin fiyatı düşebilir.”

Kraken, Ethereum için artan satış baskısı belirtileri görse de, kripto borsası, zincir üzerindeki bir metriğin ETH’nin bir sıçrama için hazırlandığını gösterdiğini de belirtiyor.

Kraken, yeni bir raporda, Ethereum’un bir varlığın piyasa değerini gerçekleşen değeriyle karşılaştıran ve aşırı alım veya aşırı satım koşullarını tespit etmek için kullanılan piyasa değerinden gerçek değere Z-skorunun (MVRV Z-skoru) şu anda yükseliş bölgesinde gezindiğini söylüyor.

“ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse yüzde -37,5 düşmesine rağmen, kripto varlığının MVRV Z-puanının 1 olarak görünmesi, ETH’nin “aşırı satım” bölgesinde olduğunu ve tekrar yükselişe geçtiğini gösteriyor. ETH için MVRV Z skoru, kripto para biriminin bir düzeltmeye girdiğini ve fiyatların yeniden yükselmesinden önce ETH nadiren aşırı satım bölgesine düştüğü için kısa süre sonra trendleri tersine çevirebileceğini doğruluyor.”

Kraken ayrıca, mevcut belirsiz makroekonomik koşulların etkisinin, daha sağlıklı fiyat hareketlerinin yeniden oluşmaya başlamasıyla kripto piyasalarına çoktan fiyat olarak yansımış olabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, borsa, Ethereum’un şu anda Bitcoin’den daha fazla risk altında göründüğü kripto piyasalarında hafif bir düşüş eğiliminin hala devam ettiğini iddia ediyor.

“Kripto piyasalarının bundan sonra neyin beklediğini kendinden emin bir şekilde tahmin etmek zor. Öte yandan on-chain veriler şu anda biraz aşağı yönlü bir tablo çiziyor. Döviz net pozisyon değişikliği gibi ölçümler, piyasa katılımcılarının potansiyel olarak BTC ve ETH’yi uzun vadeli holding’lerden pazarlanabilir arza kaydırdığını gösteriyor. Yani, BTC için döviz net pozisyon değişikliği, net akışların Ocak ayının büyük bölümünde olumlu bir şekilde hızlandığını, ancak Şubat ayında eğilimin aşağı yönlü olduğunu gösteriyor.

Son 30 gün içinde, BTC için toplam döviz net pozisyon değişikliği şu anda +13.5 milyon dolar. ETH’nin borsadaki net pozisyon değişikliği de benzer bir hikaye anlatıyor, ancak düşüş momentumu BTC’den daha büyük görünüyor. Son 30 gün içinde, ETH’nin döviz net pozisyon değişikliği +874.5 milyon dolardı. Yine de düşüş momentumu BTC için yavaşlarken, ETH için bunun tersi geçerli.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.