JPMorgan’dan, ABD Borsaları İçin Ralli Tahmini! Bitcoin Bu Durumdan Etkilebilir Mi?

DTAP Capital’in kurucusu Dan Tapiero, JPMorgan’ın ABD hisse senetleri üzerindeki aşırı-boğa çağrısının kripto para birimlerini de olumlu etkileyebileceğini düşünüyor.

Yönetimi altındaki varlıklara göre en büyük Amerikan bankası JPMorgan, 12 Haziran tarihli notunda hisse senetlerinin yüzde 47 artabileceğini öngördü. Fed’in, piyasaya bol miktarda likidite enjekte ederken faiz oranlarını neredeyse sıfıra indirmesi (ve 2022’ye kadar bu seviyede tutmayı planlaması) nedeniyle, JPMorgan artış yaşanacağını düşünüyor.

Tapiero, bunun yatırımcılar tarafından zıt bir sinyal olarak görülebileceğini ve fazla nakit miktarının altın ile Bitcoin‘e dönüşebileceğini öngörüyor.

Ek olarak Mart ayında Tapiero, ABD’ye negatif oranların gelmesinin, önde gelen kripto para birimi için “süper yükseliş” olduğunu belirtmişti.

Tapiero’nun görüşlerinin yanında şunu düşünmekte de fayda var; ABD borsaları ile Bitcoin kolerasyonu. Son dönemlerde oldukça tartışılan konuların başında bu geliyor. Her ne kadar Bitcoin bu konuda hayal kırıklığı yaratmış olsada 12 Mart çöküşü ve sonrasındaki süreç, kolerasyonu kanıtlar nitelikteydi. JPMorgan’ın ABD borsaları için öngördüğü yükseliş gerçekleşirse, kolerasyon yeniden kendini gösterebilir. Bu durumda Bitcoin fiyatında da artış yaşanabilir. Fiyatlar önümüzdeki dönemde nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.