Ocak 30, 2020

John McAfee, Bitcoin Hakkında Ne Düşünüyor?

Kripto para sektöründe adından sıkça söz ettiren John McAfee, twitter hesabından bir gönderi paylaştı ve asıl shitcoin’in Bitcoin olduğunu söyleyerek dikkatleri üzerine çekti.

Peki shitcoin ifadesi ne anlama geliyor? Kripto para topluluğu teknolojik, mali, lojistik gibi konularda yetersiz olduğunu düşündükleri kripto paraları “shitcoin” olarak adlandırıyor. Özetle shitcoin kelimesinin piyasada pek bir iddiası olmayan kripto paralar için kullanılıyor diyebiliriz. McAfee’de shitcoin ifadesini hiç beklenmedik bir kripto para için kullandı.

Bitcoin’in fiyatına yönelik uç tahminleriyle kripto alanında ün kazanmış olan McAfee de, son paylaştığı tweet’te Bitcoin’i eski ve elverişsiz olarak adlandırdı. McAfee, yapmış olduğu açıklama da bununla birlikte, Bitcoin’de akıllı kontrat teknolojisinin olmadığını, Bitcoin’in diğer koinler kadar güvenli olmadığını da söyledi.

McAfee daha önce 2020’nin sonuna kadar Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağına dair çeşitli iddialar da bulunmuştu. Ayın başlarında ise, cesur fiyat tahminlerini yeni gelenleri kriptoya çekmek amacıyla yaptığını iddia etti. McAfee ayrıca Bitcoin ile altkoinleri kıyaslayarak, altkoinlerin teknolojik olarak Bitcoin’den daha üstün olduklarını da belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.