Jack Ma, Dijital Para Birimleri Hakkında Konuştu!

Alibaba ’nın kurucusu olan Jack Ma, 24 Ekim’de Şangay’da düzenlenen ikinci Bund Finans Zirvesi’nde yer aldığı bir konuşmada dijital para birimlerinin önemini vurguladı.

Çin’in en zengin ikinci kişisi olan Ma, dijital para birimlerinin Apple’da olduğu gibi parayı yeniden tanımlama olasılığına sahip olduğunu dile getirdi.

“Para biriminin ana işlevi hala orada olsa da tıpkı Apple’ın cep telefonlarını yeniden tanımladığı gibi, para birimini yeniden tanımlayacak.”

Ma, kripto para biriminin gelişmekte olan ülkelerde yükselişe geçeceğine inanmaktadır.

Ayrıca, dünya ticaretinde dijital paranın önemli bir rol oynayabilmesi için finansal sistem kurmanın gerekli olduğunu söylemektedir.

‘Dijital para birimi aracılığıyla yeni bir finansal sistemin nasıl kurulacağını düşünmek, dünya için geleceği düşünmek, küresel ticaretin nasıl yapılacağını düşünmek ve dünyanın onu nasıl kullanması gerektiğini düşünmek gerekiyor.’

Alibaba’nın Sahip Olduğu Krallık: Blockchain

Alibaba, blockchain’in uzun zaman savunuculuğunu yaptı. KISSPatent’in yayınladığı Eylül ayı raporunda, Bank of America, Mastercard, IBM ve Craig Wrights nChain’in önünde yer almış büyük miktarda da blockchain ile ilişkili patente sahip olduğu söylentiler arasında.

Kaynak: Kisspatent.com

Alibaba’nın patent payındaki aslan payı hem Çin’e hem de ABD’ye verildi.

Geçen yılın e- ticaret devi, piyasa değeri yüzünden 41. Büyük kripto para birimi olan ABBC Coin’i (eski adıyla AlibabaCoin) ticari markasını bırakmaya neden oldu.

Jack Ma Bitcoin’in Hakkında Eleştirel Konuştu: Bitcoin Bir Balon

Blockchain’in asıl kullanım alanı olan Bitcoin’e sıra geldiğinde, Ma bu denli yükselişte değil. 2018’de ise Alibaba başkanı Ma, bunu bir balon olarak vurgulamıştı.

‘Blok zincirine bahis oynayarak bir gecede zengin olmak doğru değil. Teknolojinin kendisi balon değildir, ancak Bitcoin muhtemelen öyledir’ diye atıfta bulundu.

Bu sözlerinden sonra duruşunun değişip değişmeyeceği merak konusu.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.