İsrail Yargısı Tarafından Dikkat Çekici Bitcoin Kararı

0

Lider kripto para birimi Bitcoin, 10 yıldan uzun bir süredir dünyamızda fakat, BTC ve diğer kripto para birimleri hakkında yaşanan kararsızlıklar ile ülkelerin bunlara bakış açısı halen tam şekilde netleşmedi.

Lider Kripto para birimi Bitcoin varlık kabul edildi

İsrailde yapılan bir mahkemede, yeni alınan bir karar ile ülkenin merkez bankasının Bitcoin hakkındaki düşüncesini savundu ve BTC’nin bir varlık olduğu kabul edildi. İsrail merkezli blockchain start-up firmasının kripto satışından elde ettiği kazancın vergiye dahil olması, firmayı ülkenin vergi dairesi ile karşı karşıya getirdi ve dava halen devam etmekte.

Mahkemeden vergi dairesi lehine karar verildi ve Bitcoin’in bir varlık olmasından dolayı vergiye tabii olduğunu açıkladı. Mahkeme kararından önce lider kripto para birimi Bitcoin’de vergi verilmesi İsrail yasalarına göre zorunlu değildi ancak mahkemeden çıkan karar ile bu durum bozuldu.

Yargıç Shmuel Bornstein, verdiği bu karar sonrası blockchain start-up firmasının kurucusunun itiraz isteğini ve Bitcoin’in yeniden değerlendirilmesi talebini reddetti.

Bir hukuk firması ortaklarından olan Italy Bracha, konu hakkında yaptığı bir açıklamada kripto paralarla yaptıkları kazançları beyan etmeyen kullanıcılar emsal teşkil edeceğini ve yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Davanın temellini oluşturan blockchain firması DAV’in kurucusu Noam Copel 2011 yılında Bitcoin satın aldığı ve bunları 2013 yılında yaklaşık 2,29 milyon dolar kazanç karşılığında sattığını beyan etti.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın