İran’ın Kripto Para Girişimlerine Ambargo

0

İranlı Yetkili, ABD Kongresinin İran’ın Kripto Madenciliğini Engellemeye Çalıştığını Söyledi

İran Sanayi, Ticaret ve Tedarik Bakanı Yardımcısı Saeed Zarandi, ABD Kongresinin İran’ın 6 Temmuz’da yerel haber hizmeti Al-Fars’ın bildirdiği gibi kripto para ve Bitcoin (BTC) madenciliğine erişimini durdurmak için çalıştığını söyledi.

Kripto para sorununun İran’da huzursuzluğa yol açtığını belirten Zarandi, İran bakanlıklarının kripto para konusunu ve İran’daki kullanımlarını çözmek için İran Merkez Bankası ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Hatırlarsanız Ocak ayının sonunda, İran Merkez Bankası Tahran’da düzenlenen bir konferansta ulusal kripto paraları için planlarını açıkladı. Her ne kadar Venezüella’nın Petro’yu teorik olarak benzer olsa da, bu yeni para birimi hayal kırıklığına sebep oldu. PayMon, çok büyük bir etki yaratamadı.

Son haberler, İran hükümetinin kendisinin madencilik konusunda kararsız olduğunu gösteriyor. Haziran ayının sonunda, İran makamlarının Bitcoin madenciliği için kullanılan yaklaşık 1000 makineye el koydukları bildirilidi. Enerji Bakanlığı’nın ülkenin sübvanse edilen elektriğinden yararlanarak şüpheli madencilik operasyonlarının gücünü kesmeyi planladıklarını ve bu amaç doğrultusunda yapıldığı söylendi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın