İran’ın Kripto Para Girişimlerine Ambargo

İranlı Yetkili, ABD Kongresinin İran’ın Kripto Madenciliğini Engellemeye Çalıştığını Söyledi

İran Sanayi, Ticaret ve Tedarik Bakanı Yardımcısı Saeed Zarandi, ABD Kongresinin İran’ın 6 Temmuz’da yerel haber hizmeti Al-Fars’ın bildirdiği gibi kripto para ve Bitcoin (BTC) madenciliğine erişimini durdurmak için çalıştığını söyledi.

Kripto para sorununun İran’da huzursuzluğa yol açtığını belirten Zarandi, İran bakanlıklarının kripto para konusunu ve İran’daki kullanımlarını çözmek için İran Merkez Bankası ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Hatırlarsanız Ocak ayının sonunda, İran Merkez Bankası Tahran’da düzenlenen bir konferansta ulusal kripto paraları için planlarını açıkladı. Her ne kadar Venezüella’nın Petro’yu teorik olarak benzer olsa da, bu yeni para birimi hayal kırıklığına sebep oldu. PayMon, çok büyük bir etki yaratamadı.

Son haberler, İran hükümetinin kendisinin madencilik konusunda kararsız olduğunu gösteriyor. Haziran ayının sonunda, İran makamlarının Bitcoin madenciliği için kullanılan yaklaşık 1000 makineye el koydukları bildirilidi. Enerji Bakanlığı’nın ülkenin sübvanse edilen elektriğinden yararlanarak şüpheli madencilik operasyonlarının gücünü kesmeyi planladıklarını ve bu amaç doğrultusunda yapıldığı söylendi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.