İki Altcoin Grafiği Sinyali Verdi: “Büyük Risk Kapıda, Dikkat!”

Kripto para piyasası değer kaybetmeye devam ederken yatırımcılar da bir “panik” havası içerisinde gibi görünüyor. Sektördeki son gelişmeler başta Bitcoin olmak üzere altcoin piyasasında da yankı buldu. Nitekim Hem Polkadot (DOT) hem de Near Protocol (NEAR) bu düşüşlerin ardından önemli yatay destek seviyelerini kırdı. Yakın gelecekte yılın en düşük seviyelerine gerileme riskiyle karşı karşıya kaldı.

Polkadot Fiyat Tahmini

Polkadot fiyatı, yılın en düşük seviyesi olan 4,2 dolardan bu yana oluşan yükselen destek hattının altına indikten sonra 5,2 dolardan destek buldu. Boğalar bu seviyeyi 27 gün boyunca korudu ve günlük RSI göstergesinde (mavi çizgi) yükseliş sapması oluşturdu. Bu, bir toparlanmanın gerçekleşebileceğine dair bir sinyal.

Ancak fiyat dün 5,2 dolardaki yatay destek seviyesinin altına inerek önceki düşüş trendinin devam ettiğine işaret etti. RSI göstergesi de bu süreçte yükseliş sapma çizgisinin altına geriledi. Bu türden bir sinyalin geçersiz kılınması ise genellikle sert bir düşüşle devam eder. Bu nedenle beklentiler fiyatın 4,2 dolar ile yılın en düşük seviyesine gerilemesi yönünde.

Polkadot fiyat tahmini

Near Protocol Fiyat Tahmini

Near Protocol (NEAR), Polkadot (DOT) ile benzer bir görünüme sahip ancak daha fazla düşüş sinyali veriyor. NEAR fiyatı 1,7 dolarlık önemli destek seviyesinin altına indi ve 8 Mayıs’tan 5 Haziran’a kadar direnç olarak teyit etti. Bu, ayıların piyasanın kontrolünde olduğunu gösteren düşüş eğilimli bir gelişmedir.

Gerçekten de NEAR’ın fiyatı 1,55 dolarlık küçük destek seviyesinin altına inerek düşüş trendinin devam ettiğini gösterdi. Bu nedenle, NEAR fiyatının önümüzdeki günlerde 1,2 dolar ile yılın en düşük seviyesine gerilemesi muhtemeldir. Günlük RSI göstergesi 50’nin altında kaldığı ve aşağı doğru eğimli olduğu için bu olasılığı destekliyor.

NEAR Protocol fiyat tahmini

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.