Hong Kong’dan Kripto Para Dünyası için Müjdeli Haber Geldi!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Hong Kong’un perakende kripto ticaretine izin verme kararının, sahip olabileceği daha geniş etkiyi analiz ederken dijital varlık alanı için harika bir haber olduğunu söylüyor.

DataDash’in sunucusu Nicholas Merten, yeni bir videosunda 511.000 YouTube abonesine Hong Kong’un kripto hamlesinin kutlanacak bir şey olduğunu söylüyor.

“Tamam, katılımcıların büyük çoğunluğu artık kriptoya yeniden katılmaya başlayabilir, kesinlikle gerçekten iyi haber.”

Ancak Merten, Hong Kong’un perakende kripto ticaretinin muhtemelen bir kripto boğa piyasası döngüsünü tetiklemek için yeterli olmadığını söylüyor.

“Hong Kong’un şu anda bu perakende yatırımcı sayesinde yatırıma giden bir yol açtığını varsayarsak bu en iyi ihtimalle iyimser bir senaryodur. Hong Kong’un GSYİH’sinin %1’i kripto para birimlerine yatırılsaydı ne olurdu? Bu, alana 3,8 milyar dolarlık yatırım girişi anlamına gelecektir. Ve yine kripto için olumlu bir şey. Bu gerçekten iyi olurdu.

Ancak asıl soru bunun yeni bir boğa piyasasını ateşleyip ateşleyemeyeceği. Burada bu noktaya geri dönmeye devam edeceğim. Ve dürüst olmak gerekirse, Bitcoin’in bir yıl içinde yarıya inmesi olayından bahsettiğimiz gibi, bundan daha fazla Bitcoin‘i ortadan kaldıracak. Dolayısıyla bunun tek başına yeterli bir anlatı olmadığını söyleyebilirim.”

Güncel piyasa hereketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.