Haftanın En İyi Performans Gösteren 5 Kripto Para Birimi

Kripto para dünyasında Bitcoin’i takip eden artışlar haftanın büyük bölümünde görülmeye devam etti. Altkoin piyasasındaki artışlar ise hareketlerini sürdürmeye devam ediyor. Geniş altkoin ağının bu haftaki dikkat çeken isimleri haberimize konu oluyor. İşte bu haftanın en dikkat çeken ve yüksek performans veren 5 altkoin ve yarattıkları etkiyi grafiklerle destekleyerek inceleyelim.

Chainlink (LINK)

Haftanın beşinci sırasında Chainlink ağı yer alıyor. Temelde akıllı sözleşmeler için güvenli bir ağ olarak tasarlanmış bir protokoldür. LINK, haftayı yaklaşık % 20.4 artışla kapatmayı başardı. Ethereum ana ğında Chainlink VRF protokolünün başlatılması fiyatlardaki artışın göstergesi olarak kabul edilebilir gibi görünüyor.

Litecoin (LTC)

Dördüncü sırada Litecoin var. Yakşalık 9 sene önce Charlie Lee’nin önderliğinde ortaya çıkan ve ilk altkoinlerden olma özelliğiyle bilinen altkoindir. Piyasa değeri bakımından ilk on listesinde yer bulan Litecoin haftayı % 24,4 artışla kapattı. Litecoin’e ilginin artmasındaki nedenlerden birinin PayPal’ın ödeme ağında Litecoin, Ethereum, Bitcoin gibi popüler kripto paraların kullanılmasını sağlayacağı haberi etki etmiş gibi görünüyor.

QUANT (QNT)

Quant, siber güvenlik ve iletişim alanında çalışmalar yürüten bir protokolün kendine özgü kripto birimidir. Quant (QNT) merkezi olmayan yapısı ve kullanıcıların güvenini kazanmasıyla beraber haftaya üçüncü sırada yer edinecek neredeyse % 36’lık bir artışla giriş yaptı. Quant için işlerin iyi gitmesindeki en büyük önemin ise son günlerdeki Amazon, Oracle işbirlikleri olarak düşünülebilir.

OCEAN Protokolü (OCEAN)

Haftanın en iyi performans gösteren ikinci birimi ise Ocean Protokolü. Veri ve hizmet dağıtımı amaçlayan bir protokol olan Ocean ayrıca veriler, depolanmaları ve bunların algoritmik çözümleri yenileyen bir ağdır. Ayrıca siber saldırılara karşı protokolde özel bir saklama hizmeti de verilmekte. Ocean protokolü haftayı yaklaşık % 37,3 gibi ciddi bir artış ile kapatmayı başardı.

Rezerv Protokolü (RSR)

Listenin ilk sırasında Reserve Rights Token (RSR) yer alıyor. Reserve protokolü altında geliştirilen iki birimden birisi olan RSR token asıl amaç olarak diğer token olan RSV stabilkoini desteklemek için ortaya çıkmıştır. Stabilkoinin istikrarını sağlamasını hedefleyen RSR’nin haftalık artışı ise neredeyse % 54’e dayanmış durumdaydı. Buda kendisini birinci sırada yer almasına yetti. RSR tokenin Binance üzerinde satışı mevcut. Ancak artışın en büyük sebebinin farklı borsalarda listelenmesi ile ilgili çıkan haberler olarak söylenebilir.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.