Hafta Boyunca İzlemeniz Gereken Kripto Paralar

Bitcoin, keskin bir yükselişten sonra ayakta kalmayı başarıyor ve dijital varlığını ispatlayarak, hisse senetleri, diğer geleneksel tahvilleri geride bırakıyor. Bitcoin’in yazı saati itibariyle bulunduğu 60 bin dolarlarda seyretmeye devam ederse, ETH, VET, XMR ve FTT gibi altcoinlerde kendilerine yükselişte yer bularak zirvelere ulaşabilir.

Dayanıklılığını yüksek bütçeli tüccarlara gösterebilecek Bitcoin, analistler tarafından da ilgiyi üzerine çekiyor. Jarvis Labs analisti Ben Lilly, 100 ile 1000 BTC arasında olan balinaların, Şubat ayından itibaren, holdinglerine toplamda 63 bin Bitcoin daha eklediğini açıklıyor.

Hem balinalar, hem şirketler hem de Fransa gibi ülkeler tarafından benimsenen Bitcoin’ler artmaya devam ederken kimi özel holding kuruluşları da, Nisan ayı içerisinde ciddi gelirler elde etmeyi bekliyor. RusOrderTees şirketi, geçtiğimiz ay içerisinde aldığı 300 bin dolar değerindeki Bitcoin’lerinin geri dönüşünü, Nisan ayında 1 milyon dolar olarak alma hedefini koruyor.

Elbette ki bu durum, daha küçük ölçekteki firmalarında hazine varlıklarının bir kısmını, fiat’tan kripto para birimine kaydırmasını sağlıyor. Eğer bu hızda bir ilerleyiş devam ederse, çok yakın bir süre içerisinde kripto sektöründe yeni bir yatırımcı sınıf eklenebilir.

Altcoin Seviyelerinde Bu Hafta Neler Var

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıktığından, yükseliş trendine devam edebiliyor. Tabi ki bu durumda Ayı Piyasası, fiyatı kırılma seviyesinin altına geri çekmeye çalışarak, agresif ve yeni tüccarları tuzağa düşürmek isteyecektir. Buna karşılık Boğalar ise Bitcoin’de ki bu yükselişi bir destek olarak göreceklerdir.

Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta 1.879 bin dolar ile Fibonacci geri çekilme seviyelerinin üzerine çıkmayı başarıyor. Ancak boğalar bu içmeyi sürdürmeyi başaramıyor.

Bunun aksine VET tarafında ise geçtiğimiz hafta 0.0345 dolardan, 0.0607 dolara yükselen altcoin, boğaların, ayı piyasasını ezip geçtiğini gözler önüne seriyor.

Monero (XMR) 232.39 dolar ile dirençten çıkarak, 288.60 dolarlara çıkmanın yollarını arıyor. Fakat Ayı piyasası XMR’ı 232.39 dolarlara çekmeye çalışıyor.

Bu haftanın yükselen hareketi FTT olabilir. Geçtiğimiz hafta boyunca 35 dolardan çıkarak, yükselişe devam ediyor. Bu hızda ilerlemesi ile birlikte 50 dolara ulaşılması tahmin ediliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.