Güney Kore Kripto Para Borsası Büyüyor

Geliştirilmiş Güvenlik Önlemleri İçin İki Firma ile Coinone Borsası Ortaklığı 

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Coinone, kripto yatırımcılarına daha fazla güvenlik ve şeffaflık sağlamak için siber güvenlik denetim şirketi CertiK ve ifşa şirketi Xangle ile ortaklık kurdu. 

Coinone, 7 Ağustos’ta yapılmış bir duyuruda yakın tarihli ortaklıkların haberi paylaştı. Duyurularına göre, CertiK ve Xangle, halka açıklık bilgileri ile birlikte akıllı sözleşme denetim bilgilerini sağlayacak. 

Xangle için rapor, açıklamalarının kripto yatırımcılarına koruma sağlamanın yanı sıra projeleri daha şeffaf hale getireceğini belirtti. Bu açıklamalar, yeni token’lar, bir projenin iş modelindeki değişiklikler, token yönetimi ve yatırım stokları hakkında bilgiler içerebilir. 

Öte yandan, Certik’in denetim bilgilerinin, kod güvenliği istismarlarıyla ilgili sorunlara karşı önleyici bir önlem olarak sunacaklarının yanı sıra, kod seviyesindeki projeleri gözden geçireceği bildiriliyor. Certik, duyuruya göre, Coinone’da listelenen projeler için denetim yapacak. 

Coinone Borsasının Güneydoğu Asya’ya Genişlemesi

Daha önce bildiği üzere Coinone, Nisan 2018’de Endonezya’ya genişleme niyetinde olduğunu açıkladı. Borsa, haziran ayında piyasaya sürüldükten sonra altı şifrelemeyi desteklemek için kuruldu. Bunlar; Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC) and Quantum (QAU). 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.