GLXY Büyük Bir Hızla Düşüyor – Bitcoin Bu Durumdan Nasıl Etkilenecek?

1

Dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, geçen haftaki mini çöküşün ardından şu anda fiyat yörüngesinde büyük bir düzeltme kaydetti. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık yüzde 1 yükselerek 31.713 dolar civarında işlem görüyor.

Asıl soru şu ki, BTC grafiklerde düşmeye ve piyasa kayıplarına katkıda bulunmaya devam edecek mi? Euro Pacific Capital CEO’su ve Baş Küresel Stratejisti Peter Schiff kesinlikle karamsar bir bakış açısına sahip.

Popüler bir altın düşkünü ve Bitcoin eleştirmeni olan Schiff, Bitcoin’in düşüşü hakkında yorum yaptıktan sonra tekrar haberlerde yer almaya devam ediyor. CEO kriptonun 30 bin dolarlık destek seviyesinin altına düşeceğini tahmin ediyor:

“Şu anda GLXY %11 düştü. Büyük bir hızla düşüyor. Bitcoin 30 bin doların altına inene kadar bekleyin.”

Bitcoin’in fiyatının grafiklerde düşmesiyle, portföylerinde önemli miktarda kral coin bulunduran herkes sonuçlarla yüzleşmek zorunda kaldı. Galaxy Digital Holdings (GLXY) de benzer bir deneyim yaşadı. Bitcoin boğası ve eski Goldman Sachs ortağı Mike Novogratz liderliğindeki şirket, Bitcoin’in fiyat hareketinin ardından, son zamanlarda hisse değerinde önemli bir düşüş gördü.

“Milyarder eski hedge fon yöneticisi ve yüksek profilli bir Bitcoin pump’layıcısı olan Novogratz liderliğindeki kripto ile ilgili en popüler hisse senetlerinden biri olan Galaxy Digital Holdings, bugün %7 düştükten sonra 4 ayın en düşük seviyesine geriledi. Hisse, Nisan ayının en yüksek seviyesinden bu yana %63 düştü. Bu bitcoin için iyiye işaret değil.”

Uzun süredir Bitcoin eleştirmeni olan Schiff’in açıklamaları insanalara taraflı görünebilir. Bununla birlikte diğer bir kripto boğası ve sadık Bitcoin takipçisi de benzer bir senaryoyu tekrarlıyor.

Hollandalı bir trader olan Michael van de Poppe, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in belirlenen kriterin altına düşmesinden duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi. Poppe geçenlerde attığı bir tweette şunları söyledi:

“Bitcoin, 32.4 bin dolar seviyesini destek olarak tutamadıktan sonra daha da düştü ve şu anda tutunması gereken son destek bölgesi (31-31.5 bin dolar bölgesi) ile karşı karşıya kaldı. Bu kaybedilirse, sonraki bölgeler 29 bin dolar ve 24 bin dolar.”

Kaynak: Michael Van de Poppe

Dikkat çekici bir yatırımcı ilgisi eksikliği de fiyat sorununu daha da kötüleştiriyor ve düşük hacimler, sürekli bir yükseliş eğiliminin olası olmadığını ima ediyor. Ayrıca, Bitcoin için Korku ve Açgözlülük endeksi de bunu takip ediyor. Yazım sırasında, grafikteki rakam 22 idi ve “aşırı korku” olduğunu gösteriyordu.

Dahası, “Bitcoin fiyatı” için Google arama hacmi son zamanlarda yedi ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Kaynak: Google Trend

Google, trend olan konuları ölçerken 0 ile 100 arasında bir ölçek kullanıyor ve Bitcoin son 12 ayın verilerine göre bu yılın çoğu için 60 civarında gezindikten sonra 24’e düştü.

Bununla birlikte, on-chain izleme sitesi Glassnode’dan gelen veriler, uzaydaki belirsizliğin bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabilecek farklı bir hikaye anlattı.

“Yatırımcılar satış yapmıyorlar, sadece tatildeler.”

Bitcoin Bundan Kurtulabilecek Mi?

Bu, kripto para birimi topluluğunda en sık sorulan sorulardan biridir. Yolculuk sorunsuz ve sarsıntısız olmayacak olsa da, bu gösterge grafiklerde yükseliş hissini vurguladı.

“Bitcoin Difficulty Ribbon sıkıştırma göstergesi az önce pomp’lamaya başladı (bu boğa döngüsünde ilk kez!) tarihsel olarak büyük bir yükseliş işareti!”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

1 YORUM

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın