Mart 29, 2022

Gizemli Bitcoin (BTC) Cüzdanı Sadece İki Ayda 1.3 Milyar Dolar Biriktirdi!

Henüz kime ait olduğu bilinmeyen gizemli bir Bitcoin (BTC) cüzdanı, geçtiğimiz son iki ay içerisinde 1,33 milyar doların üzerinde değere sahip BTC biriktirdi. Kripto cüzdan takipçilerinin yorumlarına göre bu gizemli cüzdanın sahibi Terra (LUNA) olabilir.

BitInfoCharts’a göre cüzdan şu anda yaklaşık 27.785 BTC bakiye ile dünyanın en zengin 32. BTC adresi konumunda.

Adresin, stabilcoin sahibi Terra (LUNA) ekosistemini destekleyen Singapur merkezli kâr amacı gütmeyen Luna Foundation Guard’a ait olduğuna dair söylentiler ise oldukça yayılmış durumda.

Terra ekosisteminin kurucusu ve CEO’su Do Kwon, bu ayın başında projenin rezervlerine eklemek için 10 milyar dolarlık bir Bitcoin birikimi planlarını paylaşmıştı.

CEO geçtiğimiz hafta Twitter’da Terra’nın “bu rezervi beslemeye” hazır 3 milyar dolarlık fonu olduğunu söyledi. Aynı zamanda, söz konusu kripto cüzdanı Bitcoin alımlarını artırmaya başladı.

Kwon, Terra’nın 10 milyar dolarlık BTC rezervine sahip olmasının “Bitcoin standardının yeni bir parasal çağını açacağını” savunuyor. Ayrıca BTC’nin “kısa vadeli UST ödemelerini destekleyeceğini” belirtti. TerraUSD (UST), Terra’nın ABD doları değerinde sabitlenmiş bir stabilcoin’idir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.