Fox Gazetecisi Uyardı: Bu Altcoin Terra İle Aynı Kaderi Paylaşacak!

0
Fox Gazetecisi Uyardı: Bu Altcoin Terra İle Aynı Kaderi Paylaşacak!

Ünlü Fox Business gazetecisi Eleanor Terrett, TRON (TRX) ve USDD stablecoin’in yatırımcılarının Terra’nın LUNA ve UST kripto para birimi ile aynı kaderi paylaşabileceğine inanıyor.

Tron‘un yerel kripto varlığı olan TRX bir dalış yaparken, platformun yerel stablecoin’i USDD’nin USD’den ayrılması nedeniyle Tron topluluğu zor bir hafta geçiriyor. Fox gazetecisi Eleanor Terrett Tron topluluğuyla birlikte TRX ve USDD’de neler olup bittiğiyle oldukça yakından ilgileniyor gibi görünüyor.

Gazeteci, yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te, özellikle birkaç hafta önce Terra (LUNA) ve UST’ye olanları göz önünde bulundurarak, kripto yatırımcılarının şu anda iki kripto para birimine büyük ilgi gösterdiğini belirtti. UST ABD dolarına olan bağlantısını kaybetti ve Luna’yı da kendisiyle birlikte götürerek serbest düşüşe geçti. İki kripto para birimi de henüz iyileşmedi ve asla önceki değerlerine geri dönmeme ihtimalleri bulunuyor.

Terrett, USDD’nin yakın zamanda USD’den de-peg olduğuna, 0,94 dolara kadar düştüğüne ve TRX’in son yedi gün içinde yüzde 20’den fazla düşüş yaşadığına dikkat çekti.

Tron, USDD Peg’ine milyarlarca dolar harcadı

Bu arada Tron ve Tron DAO Reserve, USDD sabitini korumaya çalışırken piyasaya milyarlarca dolarlık teminat yağdırıyor. Bu amaç için platformlar şimdiden yaklaşık 2 milyar dolar ve 5 milyardan fazla TRX dağıtıldı. Bütün bu çabalara rağmen USDD hala sabitini kaybetmiş bir halde.

Yazım sırasında USDD 0,96 ABD doları değerindeyken, TRX token 0,059 ABD Doları seviyesinde işlem görüyor. TRX token, son yedi gün içinde şimdiden %20’nin üzerinde kayıp yaşadı. Yine de, bu trend, hafta sonu kripto piyasasını kasıp kavuran aşırı düşüş eğilimine bağlanabilse de yatırımcılar bir tehlikenin kapıda olduğunu düşünüyor.

Bitcoin, Aralık 2020’den beri ulaştığı en düşük seviye olan 18 bin doların altına düşse de BTC ve ETH toparlanıyor. Aynı şeyin TRX token ve USDD’ye de olup olmayacağı ise henüz belli değil.

UST olayından ders almadık mı?

Fox muhabiri Eleanor’a göre akıllı yatırımcılar, değişken varlıkların diğer değişken varlıklar tarafından desteklendiği mevcut piyasa ortamına karşı oldukça temkinli. Görünüşe göre, bir varlığın dalgalanımasına rağmen stabilcoin olduğunu iddia etmek, güven uyandırmak için iyi yaklaşım değil.

Gazeteci ayrıca bir yatırımcının kendisine, yüzde 40’lık çılgın artı yıllık getiri protokollerinin her zaman istikrarsız olacağını söylediğini belirtti:

“Bir yatırımcı bana şöyle dedi: Varlıkları diğer değişken varlıklarla desteklemenin ve bunlara stablecoinler demenin iyi bir fikir olduğunu kim düşündü? Kapıda bırakılan temel ekonomi ilkeleri, her zaman sürdürülemez olacağına söz verilen yüzde 40’tan fazla çılgın getiri ile destekleniyor. Kelimenin tam anlamıyla, Uzay olarak hiçbir şey öğrenmedik mi?”

Kripto piyasasındaki Terra Kabusu

Terra’nın arkasındaki ekip UST de-peg’ini durdurmak için milyarlarca dolar yatırmasına rağmen bir faydası olmadı ve bugün hem LUNA hem de UST, yatırımcıların milyarlarca kaybetmesiyle çökmüş bir durumda.

Terra ekibi eski zincirleri desteklemek yerine yeni bir zincir piyasaya sürdü.Önceki zincirin adı Terra Classic (LUNC) olarak değiştirilirken, yeni zincir şimdi Terra (LUNA) olarak biliniyor. Terra USD (UST) ve Eski LUNA’yı (LUNAC) eski haline getirme planları olmadığı için yatırımcılar milyarlarca dolar kaybetti. Sonuç olarak, Terra’nın kurucusu Do Kwon ve Terra Labs, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal işlemle karşı karşıya kaldı.

TRON topluluğu da USDD stablecoin peg’ini kaybetmeye başladığı için aynı şeyin yaşanacağı konusunda endişe yaşamak konusunda hiç de haksız değil.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın