Mayıs 13, 2022

Fiyat Harekete Geçti: Popüler Borsa 2 Düşük Sermayeli Altcoin’i Listeledi!

Kripto piyasası yaşanan büyük bir çöküşün ardından destek ararken Singapur merkezli dijital borsa devi Crypto.com, platformundaki kripto para birimi listesini iki düşük sermayeli altcoin ile genişletti.

Popüler borsa kısa süre önce internet sitelerinden yaptığı bir açıklamada, platformuna geleceği parlak iki yeni altcoin‘in eklendiğini duyurdu.

Lido DAO (LDO)

Listelenen kripto para birimleri arasında ilk sırada, birkaç popüler blok zincirinde stake etme çözümleri sunan merkezi olmayan stake platformu Lido Finance’in yönetişim token’ı olan Lido DAO (LDO) bulunuyor.

Lido‘nun merkezi olmayan özerk organizasyonu (DAO), Ethereum (ETH) tabanlı token sahiplerine proje parametreleri, yükseltmeler ve stake protokolleri üzerinde oy hakkı verir.

Mart ayında düşük piyasa değerli proje, Silikon Vadisi merkezli yatırım firması Andreessen Horowitz’den (a16z) aldığı destek sonucunda bilinirliğini artırmıştı. Lido’ya milyarlarca dolarlık yatırım yapma niyetleri olduğunu belirten şirket, neden bu projeyi seçtiklerini anlatırken Lido’nun hem günlük kripto yatırımcıları için minimum depozito miktarlarını erişilebilir hale getirdiğini hem de merkezi borsalara itibar etme seçeneğine bir alternatif sunarak Proof-of-Stake (PoS) sürecini demokratikleştirdiğini belirtti.

Crypto.com listelemeyi açıkladığı makelede, LDO’nun çeşitli fiat para birimleri kullanılarak satın alınabileceğini belirtti.

Kripto piyasasındaki pozitif trendi takiben Lido DAO, listeleme sonrasında yüzde 20’nin üzerinde artıyor ve yazım sırasında 1,75 dolardan işlem görüyor.

lido

Parsiq (PRQ)

Crypto.com uygulamasına katılacak olan bir sonraki altcoin ise blok zinciri işlem izleme protokolü olan Parsiq (PRQ).

Crypto.com’un yaptığı duyuruda belirtildiği üzere PARSIQ, endüstriler arasında blok zinciri teknolojisi için analitik araçları içeren, farklı blok zincirlerindeki olayların gerçek zamanlı izlenmesi için kullanılan yeni nesil bir platformdur.

PARSIQ ile kullanıcılar, blok zinciri altyapılarını mevcut iş ve iş akışlarına kolayca entegre edebilirler. PARSIQ ekosistemi, Ethereum blok zincirinde inşa edilen ve tüm PARSIQ hizmetlerine ve araçlarına erişim sağlayan PRQ token sözleşmesi üzerine kurulmuştur.

PRQ token sahipleri, PRQ token’larını, farklı kullanım planlarına abone olmak ve PARSIQ sunucularına erişim elde etmek için kullanılabilecek bir ‘Güç’ token’ı ile değiştirebilir.A yrıca kripto para biriminin yatırımcıları token’larını ödünç verebilir ve likidite havuzlarında stake yaparak pasif gelir elde edebilir.

Salı günü, PARSIQ 0,17 doların biraz altında işlem görüyordu ancak Perşembe günü kripto piyasasının geri kalanını takiben erken saatlerde yüzde 50’nin üzerinde bir gerileme yaşayarak 0,08 dolara kadar düştü.

Kriptodaki pozitif trend ve listeleme sonrası PRQ o zamandan beri toparlandı ve yüzde 10’un üzerinde bir artışla şu anda 0,10 dolardan işlem görüyor.

parsiq

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.