Mayıs 9, 2022

Binance Tarafından Listelenen Altcoin’den Şaşırtan Fiyat Hareketi


Son güncellenme : 10.05.2022 - 00:45

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, kripto varlık listesine merkezi olmayan bir bahis platformunun da eklenmesiyle portföyünü genişletiyor.

Binance, yeni yayınladığı bir duyuruda, birkaç popüler blok zincirinde stake çözümleri sunan Lido Finance’in yönetim token’ı olan Lido DAO’yu (LDO) listelediğini duyurdu.

Lido’nun merkezi olmayan özerk organizasyonu (DAO), Ethereum (ETH) token sahiplerine proje parametreleri, yükseltmeler ve stake protokolleri üzerinde oy hakkı verir.

Ocak ayında dijital varlık alanına milyarlarca dolarlık yatırım yapma niyeti olduğunu açıklayan Silikon Vadisi merkezli yatırım firması Andreessen Horowitz (a16z), Mart ayında Lido’yu desteklediğini açıklamıştı.

lido

Neden Lido’ya yatırım yaptıklarıyla ilgili şirketin paylaştığı a16z gönderisine göre, Lido, hem günlük kripto yatırımcıları için minimum depozito miktarlarını erişilebilir hale getiriyor hem de merkezi borsalara itibar etmeye bir alternatif sunarak hisse kanıtı (PoS) sürecini demokratikleştiriyor:

“İşte bu yüzden verimli, merkezi olmayan bir stake platformu olan Lido’ya yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. Artık DAO’nun yönetişimi yoluyla ademi merkeziyetçiliği hedeflerken ETH ve diğer PoS varlıklarını stake etmenin en basit yollarından birini sunuyor.

Lido [ayrıca] DeFi’de [merkezi olmayan finans] stake etme ve getiri arayışı arasındaki rekabetçi teşvikleri de çözmeye odaklanıyor. Lido, Ethereum’a özgü bir likit token yayınlayarak, şu anda ETH’yi kullanabildiğiniz şekilde, stake edilen ETH’yi DeFi içinde teminat olarak kullanmanıza olanak tanıyor.”

Lido kullanıcıları, Terra (LUNA), Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Kusama (KSM) dahil olmak üzere çeşitli popüler ağlarda token’larını stake edebilir.

Lido DAO, geçtiğimiz gün boyunca inişli çıkışlı bir fiyat hareketi yaşadı. Binance haberleri sonrası ilk olarak yüzde 50 artan altcoin 2,25 dolardan 3.40 dolara yükseldi ve ardından genel kripto piyasaları kırmızıya dönerken dikey olarak orijinal değerine geri döndü.

Bugün ise 3,46 dolarlık bir günlük zirveye ulaşan LDO, önce 2.53 dolara kadar gerilerken, düşüş trendine tamamen teslim oldu ve yaklaşık yüzde 30’luk bir fiyat çöküşü yaşayarak 1,85 dolara kadar düştü.

Binance, LDO’nun Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD) ve Tether (USDT) trade çiftlerinde kullanılabileceğini söyledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?