Haziran 4, 2022

Fiyat Düştü: NFT Coin Saldırıya Uğradı, NFT’ler Çalındı!

Bir kimlik avı saldırısı (phishing attack), Yuga Lab’ın Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Otherside projelerinin Discord sunucuları, bir kimlik avı saldırısı tarafından ele geçirilmiş gibi görünüyor.

Bu talihsiz olay sonucunda saldırganların 145 Ethereum (256.000 dolar) değerinde token çaldığı iddia ediliyor. Bir topluluk yöneticisinin hesabının ele geçirildiği ve bunun da saldırganların sunuculardaki yönetici hesaplarına erişmesine izin verdiği görülüyor.

Daha sonra, sakdırganlar kullanıcıları “özel bir hediye”ye erişmek için cüzdanlarını bağlamaya ikna eden bir kimlik avı sitesine bir bağlantı yayınladılar. BAYC Discord bu olayın ardından kilitlendi ve Otherside sunucusundaki yöneticiler se, kullanıcılara doğrudan iletişimi devre dışı bırakmalarını tavsiye etti.

Bu, BAYC’nin bu yıl yaşadığı ilk Discord hack’i olmaktan çok uzak. NFT Coin, son üç ayda bir dizi kimlik avı saldırısına uğradı ve bu süreçte çok sayıda NFT çalındı.

nft coin

Kimlik avı saldırısında 32 NFT çalındı

Blockchain güvenlik firması PeckShield’den alınan verilere göre, bir BAYC token’ı, iki Mutant Apes, beş Otherdeeds ve bir Bored Ape Kennel Club token’ı dahil olmak üzere 32 NFT bu saldırı sırasında çalındı.

Yukarıda da bahsedildiği gibi bu gelişme, NFT Coin‘in yaşadığı ilk hack olmasa da son zamanlarda projeye en çok zarar verenlerden biri gibi görünüyor. Bu yıl gerçekleşen önceki saldırılar, saldırı başına yaklaşık bir ila iki token’ın çalındığınına şahit oldu.

Saldırının boyutu oldukça büyük olsa da Yuga Labs henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Coingecko’dan alınan verilere göre, BAYC’nin taban fiyatı ise son 24 saatte yaklaşık yüzde 3’lük bir düşüş yaşadı.

Bored Ape tekrar eden saldırıların hedefi

En değerli NFT koleksiyonu olma statüsü göz önüne alındığında, proje başlangıcından bu yana çeşitli kimlik avı ve saldırı girişimlerinin hedefi olmuştur.

Projenin sosyal medya platformları Nisan ayında iki büyük saldırıya uğradı. Daha yakın zamanlarda, aktör ve yapımcı Seth Green, kendi Bored Ape’ini çaldırdı.

Şimdiye kadar, Bored Ape sahibi Yuga Labs’in güvenliği artırmak için herhangi bir önlem alıp almadığı belli değil. En değerli koleksiyonlara sahip olan işletme, NFT alanındaki açık ara en büyük oyuncu.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.