Facebook’un Librasına Tayland’dan Yeşil Işık

Facebook’un Librası için her gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Kimi zaman iyi kimi zaman ise kötü haberler geliyor. Nitekim bugün de farklı olmadı.

Libra’nın Cenevre Sorunu

İlk olarak, Libra’nın merkezinin bankacılık ve denetlemede kendinden söz ettiren İsviçre’de olması biliniyordu.Bu nedenle denetlemesi de İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurulu (FINMA) tarafından yapılacak. Eski PayPal Başkanı ve Libra’nın yapımcılarından David Marcus, FINMA ile öngörüşmeler yaptıklarını ve Libra için uygun bir düzenleyici çerçeve planlaması beklediklerini açıkladı.

Bu hareket, ABD’ye karşı bir duruş gibi görünebilir fakat iç yüzü öyle değil. Nedenlerinden ilki geçtiğimiz haftalarda Donald Trump’ın Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paralara karşı olumsuz duruşu ve ayrıca ABD’nin kripto para hareketlerini incelemesi ve Libra için müdahalede bulunması riski barındırması yer alıyor. Son olarak da İsviçre’nin kripto paralara yönelik ileri süreçlere olan planları ve destekleri . Bu yüzden İsviçre’nin merkez olarak seçilmesi pek de şaşırtıcı değil.

TAYLAND: Görüşmeler için açığız

Öte yandan Tayland, birçok ülkenin kripto paralara olan olumsuz düşüncelerinden farklı olarak iyimser yaklaştı. Tayland Bankası yetkilisi Veerathai Santiprabhob, başkent Bangkok’da düzenlenen Fintech Fuarı’nda Libra ile görüşmelere açık olduklarını bildirdi. Eğer bir anlaşma sağlanırsa yaklaşık 70 milyon nüfuslu Tayland , Libra için büyük bir eşik olacaktır.

Kaynak: cryptimi

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.