Facebook’un Librasına Tayland’dan Yeşil Işık

1

Facebook’un Librası için her gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Kimi zaman iyi kimi zaman ise kötü haberler geliyor. Nitekim bugün de farklı olmadı.

Libra’nın Cenevre Sorunu

İlk olarak, Libra’nın merkezinin bankacılık ve denetlemede kendinden söz ettiren İsviçre’de olması biliniyordu.Bu nedenle denetlemesi de İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurulu (FINMA) tarafından yapılacak. Eski PayPal Başkanı ve Libra’nın yapımcılarından David Marcus, FINMA ile öngörüşmeler yaptıklarını ve Libra için uygun bir düzenleyici çerçeve planlaması beklediklerini açıkladı.

Bu hareket, ABD’ye karşı bir duruş gibi görünebilir fakat iç yüzü öyle değil. Nedenlerinden ilki geçtiğimiz haftalarda Donald Trump’ın Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paralara karşı olumsuz duruşu ve ayrıca ABD’nin kripto para hareketlerini incelemesi ve Libra için müdahalede bulunması riski barındırması yer alıyor. Son olarak da İsviçre’nin kripto paralara yönelik ileri süreçlere olan planları ve destekleri . Bu yüzden İsviçre’nin merkez olarak seçilmesi pek de şaşırtıcı değil.

TAYLAND: Görüşmeler için açığız

Öte yandan Tayland, birçok ülkenin kripto paralara olan olumsuz düşüncelerinden farklı olarak iyimser yaklaştı. Tayland Bankası yetkilisi Veerathai Santiprabhob, başkent Bangkok’da düzenlenen Fintech Fuarı’nda Libra ile görüşmelere açık olduklarını bildirdi. Eğer bir anlaşma sağlanırsa yaklaşık 70 milyon nüfuslu Tayland , Libra için büyük bir eşik olacaktır.

Kaynak: cryptimi

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın