Ethereum’dan (ETH) Yeni Rekor! Fiyat Neden Yükseliyor?

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, perakende ve kurumsal yatırımcılardan gelen önemli talep üzerine Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 1.560 dolar’a ulaştı. ETH fiyatı 2021’in başından bu yana %100’ün üzerinde değer kazandı.

Ethereum’un toplam piyasa değeri bugün 178 milyar doları aştı. Bu sayede, kripto para birimi artık önde gelen finans şirketi Citigroup’tan daha değerli. DeFi’da ki büyüme, ETH opsiyonlarıyla ilgili iyimserlik ve ETH balinalarının kayda değer faaliyetleri son rallide önemli bir rol oynadı.

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, geçtiğimiz günlerde Ethereum Trust’ın akredite yatırımcılar için yeniden açıldığını duyurdu. Kipto analiz şirketi bybt.com tarafından sağlanan en son verilere göre Grayscale, son 24 saatte yaklaşık 38 milyon dolar değerinde 24.796 ETH biriktirdi. Grayscale şu anda 2,96 milyondan fazla Ethereum’a sahip ve toplam değeri yaklaşık 4.5 milyar dolar. Kripto varlık yöneticisi, 23 milyar dolardan fazla değeri olan 649.000’den fazla BTC’ye sahip olduğu için Bitcoin, Grayscale’in en büyük varlığı olmaya devam etti.

ETH’nin fiyatı büyük ölçüde büyük miktarlarda Ethereum tutan adreslerin faaliyetlerine bağlı. CryptoQuant verilerine göre, Ethereum dün 1.500 doların üzerine çıkıp tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, tüm merkezi borsaların rezervlerinde tutulan ETH miktarı en düşük seviyelere indi. Yani yatırımcılar, fiyatın daha da artacağına güven duyarak sahip oldukları ETH’leri kişisel cüzdanlarına çektiler. En az 10.000 ETH’ye sahip balina adreslerinin sayısı, Ocak ayında 35’ten fazla yeni ETH balina adresi oluşturmasıyla 13 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Ethereum’un fiyat artışı, DeFi token’larının büyümesinde önemli bir rol oynuyor. Chainlink, Uniswap ve Aave, artan talep karşısında bu yıl rekor kazançlar kaydetti. Yazının kaleme alınduğı saat itibariyle ETH, toplam 177 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.540 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para birimlerinin genel piyasa değeri, bugün erken saatlerde 1.1 trilyon dolara ulaştı ve bu son haftalardaki en yüksek seviyesi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.