Ethereum Fiyatı Rekora Koşarken, Günlük İşlemlerde Bitcoin’i Geride Bıraktı!

0
300

ETH’nin fiyatı son 24 saatte %10’dan fazla artarak 1.340 dolar’a ulaştı. Bunun yanında Ethereum, günlük işlem hacmi açısından Bitcoin’i geride bıraktı. Ethereum ağı şu an Bitcoin’e kıyasla günlük işlemlerde 3 milyar dolar daha fazla işlem yapıyor.

Bir kripto araştırma firması olan Messari tarafından yayınlanan verilere göre, DeFi ve stablecoin’deki önemli artış nedeniyle, Ethereum ağı sürekli olarak Bitcoin’den daha fazla günlük işlem gerçekleştiriyor. Ethereum’un günlük işlem hacmi ilk kez 12 milyar doların üzerine çıkarken, Bitcoin günde yaklaşık 9 milyar dolar işlemekte.

“Ethereum’un günlük işlem hacmi parabolik hale geliyor. Şimdi günlük 12 milyar dolarlık işlem yapıyor, Bitcoin’den 3 milyar dolar fazla”

Son yükseliş ivmesi, ETH’nin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştırdı. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, Bitcoin tarafından kaydedilen sadece %2’lik bir yükseliş ile karşılaştırıldığında, son 7 günde %20’den fazla değer kazandı. Ethereum’un toplam piyasa değeri, ETH fiyatı 1.330 dolara yaklaşırken şu anda 150 milyar dolar civarında yer alıyor.

ETH’nin son birkaç gün içinde BTC’yi geride bırakmasının üç ana nedeni var diyebiliriz. Bunlar, Ethereum’un hızlanan büyümesi, DeFi ile ilgili gelişen duyarlılık ve BTC’nin nispeten düşük volatilite dönemidir.

Özellikle Ethereum 2.0’ın resmi olarak piyasaya sürülmesi, kripto para birimi hakkındaki son olumlu düşüncelerde önemli bir rol oynadı. Ethereum, Aralık 2020’de Beacon Chain’in piyasaya sürülmesiyle verimli bir ağa doğru yolculuğuna başladı. Kurumsal benimseme, ETH’nin fiyat artışının bir başka nedeni olarak gösterilebilir. Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, 2020’de önemli miktarda ETH biriktirdi çünkü Grayscale’in sahip olduğu toplam Ethereum şu anda yaklaşık 2.9 milyon ve toplam değeri 3.6 milyar dolar. Dijital varlık yöneticisi ayrıca kurumsal yatırımcıların ETH ile ilgili yatırım ürünlerine artan ilgisini bildirdi.

Şu an ETH, ilk 3 dijital varlık arasında en iyi performans gösteren kripto para birimi. Ethereum Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesinde ve bir sonraki hedefinde tüm zamanların en yüksek seviyesi var. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1.03 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin’in hakimiyeti 4 hafta içinde ilk kez %66’nın altına düştü.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın