Ethereum Fiyatı, Ağ Ücretlerindeki Düşüşten Faydalanabilir

0
Ethereum Fiyatı, Ağ Ücretlerindeki Düşüşten Faydalanabilir

Ethereum (ETH) fiyatı yaşanan son düşüşlerden kurtulmayı başarırdı ve şu an 21 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altında işlem görüyor. Analistlere göre altcoinin fiyat hareketi bir ralliye ev sahipliği yapabilir.

Ethereum Fiyatı Bir Kırılmaya Hazırlanıyor

Ethereum fiyatı, kripto piyasalarında yaşanan son düşüşlerden sonra toparlanmaya başladı. Bitcoin ile olan korelasyonu nedeniyle Ethereum fiyatı, son iki hafta içinde büyük bir düşüş kaydetti.

En değerli ilk on altcoinin yanı sıra Ethereum fiyatı da geçtiğimiz hafta yaşadığı kayıpları silmeyi başardı. Ancak çok daha ilginç bir biçimde, ağdaki işlem ücretleri düşmeye devam etti ve son 30 günün en düşük seviyesine ulaştı. Bu durum yatırımcılar arasında bir yükseliş hissiyatını güçlendirdi. Daha önce defalarca kez göründüğü üzere ağdaki işlem ücretlerinin düşüşü bir ralliyi tetiklemede önemli bir faktör oluyor.

ethereum

Ethereum’un ağ ücretleri, ağın benimsenmesindeki en büyük engellerden biri olarak kabul ediliyor. İşlem ücretlerindeki azalma, daha önce Solana, Cardano ve Avalanche gibi ağlara kayan odağı yeniden kazanmada kritik bir rol oynayabilir.

Yaşanan son işlem ücreti düşüşü ile 30 günlük en düşük seviyeye ulaşıldı ve bu durum Ethereum ağındaki on-chain aktiviteyi arttırarak, hacimde bir büyüme yaratabilir.

Analistler, ETH fiyat eğilimini değerlendirdi ve altcoinde bir ralli öngördü. Ethereum fiyatı şu an 50 günlük SMA’yı geçtive altcoin şu anda 21 günlük SMA çizgisinin altında işlem görüyor, analistler bunun bir kırılma için hazır olduğuna inanıyor.

FXStreet analistleri ise, trader’ların 3.700 dolarlık seviyede kar elde edebileceğine inanıyor. Talep merkezi 2.900 dolara yükseldi ve kısa vadede Ethereum fiyatı 3.700 dolar hedefine ulaşabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın