Ethereum (ETH) Fiyatı, Önceki Rekorunun Üzerine Çıktı! Yükselişin Ardında Ne Var?

0
323

Ethereum, iki haftadan fazla bir süredir 1.000 doların üzerinde işlem gördükten sonra, nihayet 1.400 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ethereum üç yıl sonra 1.420 doların üzerine çıkarak önceki tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı.

TradingView’e göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı şu anda Coinbase’de 1.423 dolar civarında. Önceki tüm zamanların en yüksek fiyatına Ocak 2018’de ulaşılmıştı.

Ethereum’un hızlı yükselişinin pek çok nedeni var ve ivmenin 2021’de devam etmesi bekleniyor. Bir numara ve belki de diğer hepsinden önemli sebep, merkezi olmayan finans alanı (DeFi). DeFi’da kilitli toplam değer artış yaşıyor ve ETH bu durumu avantaja dönüştürüyor.

Geçen yılın Aralık ayında, Ethereum 2.0’ın uzun süredir beklenen güncellemesinin sıfır aşaması, başlatıldı. Şimdiye kadar, sözleşmede kilitli olan ETH miktarı 2.500.000 ETH’ye denk geliyor ve ETH 2.0 Ethereum güncellemesinin gelişimi tüm hızıyla devam ediyor. Bunun da fiyatı olumlu etkilediği düşünülüyor.

Ayrıca, kripto türevleriyle çalışan en büyük kurumsal borsa olan CME Group (Aralık 2017’de BTC vadeli işlemlerini ilk başlatan şirket), 8 Şubat’ta finans kurumları için ETH tabanlı vadeli işlemlerin başlatılacağını duyurdu.

Piyasadaki genel yükseliş havası da bir diğer sebep olarak gösterilebilir. Tüm kripto para piyasası, bir hafta önce tarihte ilk kez 1 trilyon doları aşarak rekor kırdı.

ETH şu anda daha önce hiç test etmediği bir bölgede. Dolayısıyla bu noktada nasıl hareket edeceği belirsiz. ETH, birkaç borsada ATH’yi kırdıktan sonra yeni bölgelere girebilir ve tıpkı Bitcoin gibi, fiyatı keşfedilmemiş bölgelerde art arda rekorlar kırabilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın