Ethereum (ETH) Fiyatı, Önceki Rekorunun Üzerine Çıktı! Yükselişin Ardında Ne Var?

Ethereum, iki haftadan fazla bir süredir 1.000 doların üzerinde işlem gördükten sonra, nihayet 1.400 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ethereum üç yıl sonra 1.420 doların üzerine çıkarak önceki tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı.

TradingView’e göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı şu anda Coinbase’de 1.423 dolar civarında. Önceki tüm zamanların en yüksek fiyatına Ocak 2018’de ulaşılmıştı.

Ethereum’un hızlı yükselişinin pek çok nedeni var ve ivmenin 2021’de devam etmesi bekleniyor. Bir numara ve belki de diğer hepsinden önemli sebep, merkezi olmayan finans alanı (DeFi). DeFi’da kilitli toplam değer artış yaşıyor ve ETH bu durumu avantaja dönüştürüyor.

Geçen yılın Aralık ayında, Ethereum 2.0’ın uzun süredir beklenen güncellemesinin sıfır aşaması, başlatıldı. Şimdiye kadar, sözleşmede kilitli olan ETH miktarı 2.500.000 ETH’ye denk geliyor ve ETH 2.0 Ethereum güncellemesinin gelişimi tüm hızıyla devam ediyor. Bunun da fiyatı olumlu etkilediği düşünülüyor.

Ayrıca, kripto türevleriyle çalışan en büyük kurumsal borsa olan CME Group (Aralık 2017’de BTC vadeli işlemlerini ilk başlatan şirket), 8 Şubat’ta finans kurumları için ETH tabanlı vadeli işlemlerin başlatılacağını duyurdu.

Piyasadaki genel yükseliş havası da bir diğer sebep olarak gösterilebilir. Tüm kripto para piyasası, bir hafta önce tarihte ilk kez 1 trilyon doları aşarak rekor kırdı.

ETH şu anda daha önce hiç test etmediği bir bölgede. Dolayısıyla bu noktada nasıl hareket edeceği belirsiz. ETH, birkaç borsada ATH’yi kırdıktan sonra yeni bölgelere girebilir ve tıpkı Bitcoin gibi, fiyatı keşfedilmemiş bölgelerde art arda rekorlar kırabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.