Ethereum Analizi

Çoğu kripto para birimini çift haneli kayıplara sürükleyen kripto pazarında büyük bir satış
gerçekleşti. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin (BTC) (%8) ve tüm kripto paraların değeri düştü. Ethereum (ETH) neredeyse %16 düştü ve kapılarını düşük fiyatlar için açabilecek bir destek seviyesini kırdı.

İlk iki kripto, yılın başından bu yana kazanç elde etmede kafa kafaya geliyordu ve şimdiye kadar net kazanan Ether’di. Hem BTC hem de ETH Şubat ayı ortasına kadar azalmıştı. Ancak BTC’nin düşüş aktivitesi daha belirgindi. Bitcoin şu anda, özellikle 4 saatlik ve 1 saatlik zaman dilimlerinde RSI’da aşırı satım seviyelerinde bulunuyor. Öte yandan ETH’nin daha yüksek ticaret yapması ve özellikle 200 Dolar’ın altında bir fiyatla geri dönmemesi bekleniyordu.

Bu, kripto analisti ve yatırımcısı Jacob Canfield’ın gösterdiği ETH için “hareket et yada öl” seviyesidir.

Canfield grafiğini yayınladıktan birkaç saat sonra, bu seviye büyük satışlar geldikçe ihlal edildi.

“Pekala, bu hızlıydı. 200 Dolar tüm gün amansız satış baskısı altında kaldı.”

ETH için, RSI’daki aşırı satım alanına doğru en azından günlük olarak bir gidiş var. Bu da daha fazla düşüşün bir olasılık olduğu anlamına gelebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.