Eski Ripple CTO’su Jed McCaleb Mayıs Ayında 453 Milyon XRP Sattı

Son veriler, Ripple kurucu ortağı McCaleb’in Mayıs ayında ve Haziran ayının ilk dört gününde satılmak üzere 453 milyon XRP aktardığını gösteriyor.

XRPscan analitik platformu verileri, Mayıs ayının başından bu yana Ripple’ın eski baş teknoloji sorumlusu Jed McCaleb’in, “tacostand” cüzdanından neredeyse yarım milyar XRP sattığını gösteriyor.

Ayrıca bu süre zarfında Ripple Labs’tan 408 milyon XRP teslim aldı. İşlem 3 Haziran’da gerçekleşti.

McCaleb’in Mayıs Ayında Sattığı XRP’nin Değeri 430 Milyon Dolar

Mayıs ayında, Ripple kurucu ortağı Jed MacCaleb, XRP’sini haftalık olarak boyutunu değiştirerek; 10.2 milyon, 10 milyon, 13.4 milyon ve 17.3 milyonluk parçalar halinde sattı.

Haziran ayında, şimdiye kadar her transferde 16.353.884 XRP olarak sattı. USD itibari para birimi cinsinden satılan XRP’nin toplam değeri 430.336.399 dolardır.

Şu anda, “tacostand” bakiyesinde 617.345.763 XRP tutuyor.

Jed McCaleb, 2013 yılında Ripple’dan ayrıldığında imzalanan uzlaşma anlaşmasının bir parçası olarak Ripple Labs’tan düzenli ödemeler alıyor. Tazminat olarak aldığı dokuz milyar coin’in tamamını boşaltması en başından beri anlaşma ile yasaklanmıştı. Uzlaşma anlaşmasının hükümlerinden biri olarak McCaleb sahip olduğu XRP’yi yalnızca küçük parçalar halinde satması gerekiyor.

McCalep şirketten ayrılmasından sonra, aynı şekilde finansal kurumlar ve havaleler için hızlı ve ucuz ödemeleri hedefleyen XLM yerel token’ı ile Ripple’ın rakibi Stellar’ı kurdu.

 

Ripple, XRP’yi Bitso’ya Aktardı

Yaklaşık 19 saat önce Whale Alert, Ripple’ın Latin Amerika’daki On-Demand Liquidity (ODL) ortağı ve kripto unircorn’u (değeri 1 milyar doları aşan girişimler) Bitso Borsası’na 10 milyon XRP aktardığını tespit etti.

Bunun yanı sıra, büyük ABD borsası Bittrex, Upbit’e 17 milyon XRP token’ı aktarırken, isimsiz bir balina Japon borsası Bitbank’a 10 milyon XRP aktardı.

Bitcoin, birçok kişi tarafından fosil yakıtlardan üretilen çok fazla enerji tüketen bir kripto para olarak saldırıya uğradığı için, Ripple’a bağlı XRP kendisini, önceden madenciliği yapıldığı için, Proof of Work (PoW) madenciliği gerektirmeyen yeşil bir kripto para birimi olarak reklamını yapmaya devam ediyor.

Blockchain araştırmacısı ve analisti Leonidas Hadjiloizou geçmişte, McCaleb’in günlük bazda yaklaşık 22.6 milyon XRP satmasını beklediğine yönelik açıklamalarda bulundu, bu da Ripple kurucusunun kalan iki milyar XRP’sinin bu yıl Ağustos-Eylül’e kadar tükenebileceği anlamına geliyor.

Kaynak : U today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.