Eski Goldman Sachs Yöneticisi Portföyünü Açıkladı: Paramın %70’i Bu Altcoinde!

2

Yakın zamanda yayınlanan bir röportajda, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, yaklaşmakta olan küresel ekonomik yavaşlamadan ve buna hazırlanmak için ne yaptığından bahsetti. Kripto para portföyünü de açıklayan ekonomist, kurmuş olduğu stratejinin mantığını da açıkladı.

Pal, makro ekonomik ve yatırım stratejisi araştırma hizmeti Global Macro Investor’ı (GMI) 2005’te kurmadan önce, Londra’daki küresel varlık yönetimi firması GLG Partners (şimdiki adıyla “Man GLG” ) için GLG Global Macro Fund’un eş-yöneticiliğini yaptı. Pal bundan önce Goldman Sachs’ta çalıştı ve burada “Hisse Senedi ve Hisse Senedi Türevleri’nde” Avrupa serbest fon satış işini birlikte yönetti. Halen 2014 yılında kurucu ortağı olduğu finans ve iş odaklı video kanalı Real Vision’ın CEO’su konumunda.

Pal yorumlarını, yatırım şirketi Morgan Creek Digital Assets’in Kurucu Ortağı ve aynı zamanda “The Best Business Show”a ev sahipliği yapan kripto fenomeni Anthony Pompliano (aka “Pomp”) ile yaptığı röportajda belirtti; bu bölüm 4 Ekim’de YouTube’da canlı olarak yayınlanmıştı.

The Daily Hodl tarafından aktarılan bilgilere göre:

“Yaptığım çalışma, ekonominin, küresel ekonominin gelecek yıla oldukça önemli ölçüde yavaşlama olasılığının olduğunu gösteriyor. Ve yine daha fazla mali teşvikin de geldiğini görebiliriz. Bu yüzden bu olaya birçok insandan farklı bakıyorum. Ben de dahil herkesin bir önceki yıl evine harcadığı rakamlarda büyüme görülüyor.”

Pal ayrıca, artan petrol fiyatlarına ve malların satın alınabilirliğini düşüren günlük yaşam masraflarına da işaret etti. Ayrıca, yükselen fiyatların beklenenden daha yavaş ekonomik büyümeye yol açacağını ve bunun da “daha ​​fazla teşvik” ile sonuçlanacağını belirtti.

Real Vision CEO’su, hükümetlerin krize daha fazla para basarak COVID-19 pandemisine benzer bir yaklaşımla yanıt vereceğine ve böylece potansiyel olarak hisse senetleri ve kripto gibi varlıkların fiyatlarını yükselteceğine inanıyor.

Pal, hükümetlerin ekonomiyi ayakta tutmak için büyüme yaratmak zorunda olmasının “hiçbir yolu” olmadığını söyledi. Ekonominin yukarı doğru devam etme şansının “düşük” olduğunu söyleyerek, ekonomik büyüme arayışında sayısız potansiyel karıştırıcıya işaret etti.

Kripto portföyü hakkında konuşan Pal:

“Şu anki portföyüm muhtemelen %70 ETH (Ethereum), %5 BTC (Bitcoin) ve ardından diğerleri. Peki neden bu portföy? Bu portföy Bitcoin’e karşı değil, başka hiçbir şeye karşı değil. Çünkü ben bir finansal piyasa uzmanıyım ve risk eğrileri kulanırım. Yani döngünün belirli noktalarında, bir boğa piyasasının ortasında, mümkün olduğu kadar çok risk almak isteriz. Yani piyasanın daha spekülatif ucuna gitmek istiyorum.

“Ethereum’ın daha fazla akış göreceğini düşündüğüm gerçeğine odaklandım, ETH benimseme döngüsünün henüz başlarında ve bu muhtemelen fiyatları Bitcoin’den daha fazla artıracak. Ve bu şu an işe yarıyor gibi görünüyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

2 YORUMLAR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın