Ermeni IT Şirketi, Kripto Madenciliği Yapmak İçin Yasadışı Elektrik Kullanımıyla Suçlandı

Yasadışı Kripto Para Madenciliği

Ermenistan’daki bir IT şirketi yasadışı bir şekilde elektriğe erişmek ve onu ktipto para madenciliği için kullanmakla suçlanıyor.

21 Eylül’de, Ermeni Ulusal Güvenlik Hizmetinden yapılan bir duyuruda, yetkililer bir IT şirketini hidroelektrik santralinin içinden yasadışı olarak kripto para madenciliği için kullanmakla suçladı.

Devlet kurumu, IT şirketinin Ermenistan’da faaliyet gösteren hidroelektrik santrallerinden birinin içine kripto para madencilik ekipmanı kurduğunu ve bunun sonucu olarak 1,5 yıl boyunca yerel olarak 150.000 Dolardan fazla değerde elektrik harcadığını bildirdi.

Kripto Para Madenciliğine Yasak

Daha önce Çin’in ekonomik planlama komisyonu Bitcoin madenciliğini tehlikeli olarak nitelemişti. Ardından geçtiğimiz günlerde Moğolistan’ın bölgedeki kripto para madencilik sektörü şirketlerine kısıtlama getirdiğine dair bir duyuru yayınlandığı bildirilmişti.

Mayıs ayı sonu itibariyle Çin’in küresel BTC madenciliğinin %70’inden sorumlu olduğu bildiriliyor.

Bunun yanında dün paylaştığımız bir haberde belirttiğimiz gibi Kırgızistan’da da kripto para madencilik sektörüne engel gelmişti. Yetkililer tarafından 45 kripto madencilik firmasının elektriğini çok fazla enerji tüketme sebebiyle kesilmişti.

Tüm bunlara rağmen kripto para madenciliğine engel koymayan hükümetlerde mevcut. Bunlardan biri de İran. Hatırlarsanız İran kripto para madenciliğini geçtiğimiz aylarda yasallaştırdı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.