En Çok Bitcoin Bulunduran Kripto Para Borsası Hangisi?

The Block’un araştırma analisti Larry Cermak tarafından yapılan araştırmaya göre, kripto para borsaları müşterileri adına toplam 21 milyon arzın yaklaşık %16,5’lik miktarına denk gelen 3,08 milyon Bitcoin’i muhafaza ediyor. Mutlak miktar büyük görünse de, 9 Şubat’tan bu yana toplam arzın düştüğünü söyleyebiliriz. Önceden yaklaşık %19’unu temsil eden 3,43 milyon Bitcoin barındıran borsaların oranı %10 düştü.

Borsalara düzenlenen onlarca siber saldırıya rağmen tüketicilerin, kripto paralarını saklamak için borsaları tercih ettiği görüyoruz.

Özellikle Coinbase, cüzdanlarında yaklaşık 984.300 BTC bulunan en büyük bitcoin barındırıcısı olarak zirvede yer alıyor. Coinbase’i Huobi (413.000 BTC), Binance (318.000 BTC), OKEx (268.000 BTC) ve BitMEX (217.000 BTC) takip ediyor. Sayıların üzerinden bir değerlendirmede bulunacak olursak, Coinbase’in en çok tercih edilen borsa olduğunu söylebiliriz.

The Block, kripto borsaları tarafından tutulan en doğru miktarda Bitcoin bulmak için bitUniverse, chain.info Glassnode, Peckshield, BitFury ve BitcoinWhosWho gibi farklı kaynaklardan gelen verileri analiz ettiğini belirtti.

Bilindiği üzere, kripto para borsaları merkeziyetsiz para olarak tanımlanan Bitcoin ile çelişiyor gibi görünüyor. Bu sebeple kripto para borsalarını uzun süredir sektördeki tartışma konularından biri. Kripto para konusunda üçüncü bir tarafa güvenmek, kimileri tarafından merkezi bir bankaya güvenmek ile eşdeğer görülüyor. Hatta geçtiğimiz yıl Bitcoin sahiplerini paralarını borsadan çekmeye ve özel anahtarlarını kendilerinin kontrol ettiği bir cüzdana taşımaya teşvik eden bir kampanya bile başlatılmıştı.

The Block tarafından yayınlanan araştırma, %10’luk düşüşü ortaya koyuyor. Belki de yatırımcıların fikirlerinde değişim başlamıştır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.