Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini 1 Dolar mı?

Dogecoin fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’da coin’den bahsetmesinin ardından tekrar yükseldi ve şaka olarak başlayan kripto para biriminin değişken geçmişine bir bölüm daha ekledi.

Tweet, çarşamba günü Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %50 düşüşüne şahit olan kripto para piyasasındaki geniş tabanlı katliamı takip ediyor. Blockchain gibi herhangi bir platform tarafından desteklenmeyen sözde “şaka” dijital para birimi Dogecoin, piyasanın geri kalanıyla birlikte düşmüştü.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir başka şifreli tweet’inden sonra Dogecoin, önceki günlerdeki büyük kayıplardan kurtuldu ve çarşamba günkü çöküşün ardından iyileşmeye başladı.

Dogecoin, Elon Musk’ın Sanal Evcil Token’ına Dönüştü

Musk, Perşembe günü Tesla’nın yakında üretilecek olan Cybertruck’ının altında neonla süslenmiş “Cyberviking” kelimesinin yer aldığı bir fotoğrafı paylaştı. Üzerinde Shiba-Inu köpeği olan 1 dolarlık bir banknotun resmini yayınlayarak, bunun şaka kripto paranın fiyatına ilişkin tahmini olduğunu öne sürdü. Tweetteki resim, Marcus Sloss’un Cyberviking kitap serisine atıfta bulunuyor.

Kitap, Dünya’yı bir uzaylı saldırısından kurtarmaya hazırlanan Suudi savaş gazisi Eric Yang hakkında. Musk’ın Doge’a “halkın para birimi” dediğini hatırlarsak, eksantrik milyarderin DOGE’un; henüz dünya farkına bile varmadan “dünyayı kurtaracak” bir varlık olarak promosyonunu yaptığını varsaymak kolaydır.

“Resimdeki Doge ne kadar?”

 

Dogecoin, yazım zamanında, CoinMarketCap’e göre 0.42 dolardan el değiştiriyor. Dijital coin’in fiyatı, Musk’ın tweet’inin hemen ardından, %11 artarak yaklaşık 0.40 dolara ulaşmıştı.

Tesla CEO’sunun uzun vadeli bir DOGE hayranı olduğu biliniyor. Sık sık DOGE ile ilgili tweetler paylaşıyor ve coin’in fiyatını yeni zirvelere taşıyor. Ancak birçoğu, Tesla’nın başkanının, yakın zamanda BTC’yi “kirli bir para” olarak tanımlayarak kırmızı denizine itmesinin ardından Doge ve Bitcoin fiyatını manipüle ettiğine inanıyor.

Bununla birlikte, Musk’ın SNL’deki son görünümü, internet meme’i kripto para biriminin büyük bir düşüş göstermesine neden olmuştu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.