Elon Musk AMC’nin DOGE Kabul Etmesi Fikrine Olumlu Bakıyor

0

Tesla CEO’su Elon Musk AMC Entertainment’ın şaka coini olarak bilinen Dogecoin (DOGE) kabul etme fikrini desteklediğini açıkladı.

Daha önce bildirdiğimiz haberde de görebileceğiniz üzere dünyanın en büyük sinema zincirlerinden birisi olan AMC Entertainment’ın CEO’su Adam Aron Twitter üzerinden bir anket yayınlayarak şaka coinlerden birisi olan Dogecoin’in (DOGE) bir ödeme seçeneği olarak eklenmesinin istenip, istenmediğini öğrenmek istemişti.

22 Eylül 2021 tarihi sabah 09.52 sularında ise ankete katılan 108.773 kişinin %70,2’si “Evet, kesinlikle kullanılmalı” şeklinde oy kullandı. Anketlerde DOGE’nin kullanılmasını isteyen kullanıcıların sayısı baskın bir şekilde liderliğini sürdürüyor.

Aron’un yayınladığı bu anket sıkı bir DOGE takipçisi Elon Musk’ı da heyecanlandırdı. Elon Musk bu anketi beğendiğini belirtti ve DOGE fikrini açık bir şekilde desteklediğini belirtti.

TESLA’da Dogecoin’i (DOGE) Ödeme Yöntemi Olarak Görmek Mümkün mü?

Dogecoin’in yaratıcılarından birisi olan Billy Markus da bu anketi es geçmedi ve DOGE takipçilerinin ve sevenlerinin bu ankete katılarak DOGE topluluğunun gücünü göstermeye davet etti. Bu davet ilk başta Elon Musk tarafından kabul edilince ankete büyük bir katılım gerçekleşti.

Bilindiği üzere bu yılın başında SpaceX firması, 2022 yılında başlatılacak DOGE-1 kod adlı uzay görevi için Dogecoin kabul ettiğini açıklamıştı. Bu duyurunun üzerine Elon Musk, Tesla’nın DOGE kabul etmesinin istenip, istenmediğiyle ilgili takipçilerinin nabzını ölçmek için bir anket düzenlemişti. Tesla geçmişte Bitcoin’i (BTC) ödeme yöntemi olarak kabul etmiş ve kısa bir süre sonra da bu kararından vazgeçmişti. Bakalım Tesla ilerleyen günlerde yeniden kripto paralarla ilgili bir gelişme yayınlayacak ve bu gelişmenin içinde DOGE’yi de dahil edecek mi?

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın