Elindeki 55.000 Bitcoin’i 2012’de Satan Martti Malmi: Pişmanım!

Martti Malmi, sekiz yıl önce elindeki 55.000 Bitcoin’i sattı. Bu Bitcoin miktarı bugün yaklaşık 1.2 milyar dolar değerinde.

Kripto para biriminin ilk gelişmelerini destekleyen erken bir Bitcoin geliştiricisi olan Malmi, Bitcoin’ini boşuna satmadı. Aslında, küçük bir stüdyo daire satın almayı, sıkıcı bir yazılım geliştirme işini bırakmayı ve Japonca öğrenmek için iki aylığına Japonya’ya taşınmayı başardı. Ancak Bitcoin’ini elinde tutsaydı, çok daha fazlasına sahip olabilirdi. Malmi bugün konuyla ilgili Twitter üzerinden şunları söyledi:

“Bu pişmanlık verici, ancak yine de ilk Bitcoin’lerle kişisel kazançtan daha büyük bir şeyi harekete geçirdik.”

2011’de, Bitcoin fiyatı 15 ila 30 dolar aralığında zirve yaptığında, Malmi 22 yaşında zorlanmadan bir stüdyo daire satın alabildi. Dahası, Japonya’da iken, yıkıcı bir hack saldırısından önce o dönemin en büyük kripto borsası Mr. Gox’un Tokyo ofisini ziyaret etmeyi başardı. Sonrasında 2012’de, bir sonraki iş fırsatını beklerken, kalan Bitcoin’in çoğunu önceki yıla göre daha kötü bir oranda satmak zorunda kaldı. Ancak şu an milyoner olmasa da, Bitcoin’lerinin bir kısmını bugüne kadar elinde tutmayı başardı. “O zamandan beri çeşitli miktarlardaki birikimlerimi Bitcoin’de tutuyorum. Bu çok değil, ancak yıllar içinde yine de güzel kazançlar elde etti” diyen Malmi, son gelişmelerden memnun olduğunu söyledi.

Bunların yanında Malmi, Bitcoin ile erken dönemdeki ilişkisinin bugün gördüğümüz önde gelen kripto para biriminin gelişiminde rol oynamasından memnun. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımı büyük ilgi gören Malmi aldığı derslerden birinin “Sonsuza kadar yaşamıyorsun. Kendinizden daha büyük bir şeyin peşinden gitmek hayata anlam katar.” olduğunu söyledi ve son olarak şu eklemeyi yaptı:

“Satoshi ve ve Bitcoin’i bugün olduğu gibi yapanlara teşekkür ederiz. Dünyaya barış ve refah getirsin. Yaşasın Bitcoin.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.