Mayıs 1, 2022

Doğru Tahminleriyle Tanınan Trader’dan Yeni Bitcoin Tahmini!

Bitcoin fiyatı, son aylarda Fed’in faiz artırımlarına karşı giderek daha hassas hale geldi. Bu hafta gelebilecek daha agresif faiz artışlarına yönelik beklentiler, son 48 saat içinde birkaç altcoin’in önemli ölçüde değer kaybetmesine neden oldu.

Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi de genel fiyat düzeltmelerinden nispeten daha az etkilendi. Ethereum son 24 saatte %1.02 ve Bitcoin aynı dönemde %1.33 düştü.

Öte yandan birçok analist, yaklaşmakta olan bir piyasa çöküşünü tahmini etrafında birleşmiş görünüyor. Bu isimlerden biri de tecrübeli trader Peter Brandt. Bitcoin’in 2018’deki çöküşünü doğru tahmin eden Peter Brandt, yaptığı tahminden sonra sosyal medyada ün kazanmıştı. Brandt, yakın zamanda Bitcoin beklentisini güncelledi ve fiyatın 28.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini belirtti. 

“Bir ayı (düşüş) kanalının tamamlanması, tipik olarak, kanalın genişliğine eşit bir düşüşle sonuçlanır veya bu durumda 32.000’lik zorlu bir testte… tahminim 28.000. Bu beni BTC düşmanı yapmaz.”

bitcoin usd grafiği

Brandt’ın paylaştığı grafiğe göre, Bitcoin bir süredir yükselen kanal modelinin içinde işlem görüyordu. Fakat mevcut fiyatıyla bu modelin altına geriledi ve düşüş yolunda önemli bir destek bölgesi oluşturulmadığından, analize göre düşüş devam edecek gibi görünüyor.

Ayrıca Brandt’ın belirttiği üzere 28.000 dolar tahmini rastgele oluşturulmadı. Bu seviye, BTC’nin daha önce hareket ettiği aralığa eşit bir düşüşü temsil ediyor.

Düşüş beklentisine sahip bir diğer isim de BitMEX’ten Arthur Hayes. Hayes, çöküşün, piyasa giderek riske girerken Bitcoin’in Nasdaq ile korelasyonunun sonucu olacağını söylüyor. Hayes’e göre, Bitcoin 30 bin dolara, Ethereum 2 bin dolara kadar düşebilir.

Bununla birlikte, BitMEX yöneticisinin tahminlerine göre, altcoin’ler en kötü darbeyi alacak ve %75 ila %90 arasında düşecek. Yine de tamamen bir olumsuzluk söz konusu değil, çünkü Hayes çöküşün ardından Bitcoin’in on yılın sonunda 1 milyon dolara yükseleceğini görecek bir boğa koşusu olmasını bekliyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Zycrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.