Nisan 19, 2022

Doğru Tahminleriyle Şaşırtan Algoritma Botu, Bu Haftanın 4 Varlığını Seçti

Piyasalardaki eğilimleri oldukça iyi bir performansla tespit etmesiyle tanınan Crypto Bot Real Vision, haftanın en iyi dört portföy dağılımını paylaştı. Bot, Hive Mind ile uyumlu olarak her hafta algoritma tabanlı bir portföy değerlendirmesi oluşturarak bir anket yürütüyor.

Hive Mind araştırması, tecrübesiz olanlar için kolektif bilinç, davranış hakkında bilgi toplar ve bir grup insan arasındaki ortak zemini alarak bir grubun hangi yönde ilerleyebileceğini tahmin eder.

Ankete katılan trader’ların verilerini derleyen Real Vision, bugün erken saatlerde daha iyi getiri elde etmek isteyen trader’ların portföylerinde hangi dört kripto varlığa yer verebileceğine ilişkin tahmin paylaştı. En üst sırada yer alan kripto, %70 ile Terra (LUNA) oldu. Ethereum (ETH) da aynı %70’lik oranla listede zirveyi paylaştı. Ayrıca bu hafta üçüncü sırada %67 ile Bitcoin (BTC) ve dördüncü sırada %60 ile Solana (SOL) yer alıyor.

algoritma botu

Algoritma botu , Polygon (Matic), Avalanche (AVAX), Cosmos (ATOM), PolkaDot (DOT) ve Fantom (FTM) gibi altcoinlerin de çeşitlendirmek için ilk 10 portföyüne girmeyi başardığını tespit etti.

Bununla birlikte, yukarıdaki veriler trader’ların çıkarlarına göre şekillenirken, Real Vision bot hafta boyunca kendi portföyüne uydu. Terra yine %31.8 ile en üst sırayı alırken, Bitcoin %23.6 ile ikinci sırayı aldı. Üçüncüsü %21,2 ile Ethereum iken, ThorChain (RUNE) %17,3 ile dördüncü sıraya yerleşti.

Real Vision Bot, nicel analist ve riskten korunma fonu CEO’su Moritz Seibert ve istatistikçi Moritz Heiden tarafından ortaklaşa geliştirilen bir proje.

 

Algoritma Botu Tahmin Ediyor ancak Kripto Piyasaları Aşağı-Yukarı Sallanmaya Devam Ediyor

Bitcoin dün 39.000 doların altına düştü ve tüm kripto para piyasasını da beraberinde sürükledi. Bitcoin (BTC) dün ortalama %6.5 değer kaybbeti ve endekslerde daha fazla düşüş korkusu yarattı. Bununla birlikte, Bitcoin kayıp alanını geri aldı ve hemen ardından bugün 40.000 doları aştı ve yükseliş kaydederek işlem görüyor.

Bitcoin’deki iyileşmeyi takip eden genel kripto piyasası da bugün toparlanma belirtileri gösteriyor. Ayrıca, AI ve Blockchain destekli bir platform olan Ojamu’nun ortağı olan finansal analist John Squire, yalnızca Watcher Guru’ya pazarın genellikle Pazartesi günleri düştüğünü, ancak hafta ortasında kademeli olarak bir artış gördüğünü belirtti. Dünkü düşüş uzun sürmeyeceği için yatırımcıları panik yapmamaya çağırdı.

Squire, “Soğukluğunuzu kaybetmeyin” açıklamasını yaptı ve sözlerine devam etti, “Normalde Pazartesi günleri Bitcoin düşme eğilimindedir ve yavaş yavaş tekrar yükselecektir.” BTC’nin bu hafta 42.000 doların üzerinde işlem göreceğini ve fiyatta daha da ileri gidebileceğini tahmin etti.

Basın zamanında, Bitcoin 40,707 dolardan işlem görüyordu ve 24 saatlik günlük ticarette +%2,54 arttı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.