Ana Sayfa Koinler Dogecoin (DOGE) Dogecoin’in 2022 Yol Haritası Açıklandı! DOGE Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

Dogecoin’in 2022 Yol Haritası Açıklandı! DOGE Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

0
Dogecoin'in 2022 Yol Haritası Açıklandı! DOGE Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

Birçok kripto yatırımcısı için Dogecoin, sadece satın aldığı ve aya gitmesini umarak beklediği bir meme coin’den ibaret. Dogecoin Vakfı bunu değiştirmek için harekete geçti ve projeyi bir dayanak noktası haline getirmek istiyor. Vakıf, 2022 yol haritasında web sitesini yenileyeceğini ve öğrenim materyallerinden yararlanacağını açıkladı. Ayrıca, Proof of Stake konsensüs mekanizmasına geçmeyi düşündüğü için Vitalik Buterin ile birlikte çalışıyor. İşte detaylar.

İlk olarak Dogecoin yol haritasının farklı yorumlandığını söyleyebiliriz. Yol haritası, “tek bir şirket tarafından yönetilen veya ‘öncülük eden’ katı bir geleceğe doğru yol gösterir”, ancak DOGE topluluk odaklı bir proje olduğundan, farklı bir yorum getirmek daha doğrudur. Çünkü DOGE’da yön, “Dogecoin blockchain’inin ve ekosisteminin çeşitli projelerine birçok bireysel ve organizasyonel katkıda bulunanlar tarafından oluşturulur.”

Vakıf, 2022’de Doge Ordusu’ndan gönüllüler tarafından geliştirilen yeni bir web sitesi yayınlayacağını duyurdu. Ayrıca sitede, Reddit, Twitter ve diğer platformlardan Dogecoin ile ilgili tüm SSS’leri (Sıkça Sorulan Sorular) içeren bir bölüm olan Dogepedia’yı da başlatılacak:

“Umudumuz, her bir Soru-Cevap sayfasını doğrudan bağlantı kurulabilen bir sayfa haline getirerek, Doge Ordusunu nerede bulurlarsa FUD’yi yok edecek araçlarla donatmış olmamızdır!”

Libdogecoin ve PoS’a geçiş

Vakıf ayrıca Dogecoin Protokollerinin eksiksiz bir uygulaması olan Libdogecoin’i piyasaya süreceğini duyurdu. Bu uygulama, geliştiricilerin “kripto işlevlerinin daha derin özellikleri hakkında endişelenmelerine gerek kalmadan” Dogecoin ürünlerini kolayca oluşturmalarına olanak tanıyacak.

Bununla birlikte Dogecoin esasında, Bitcoin fork’udur, yani bir fikir birliği mekanizması olarak İş Kanıtı’na (PoW) dayanır. Bitcoin’i yavaşlatan ve enerji tüketen bazı özellikleri değiştirmiş olsa da, hala PoS kripto para birimleri kadar verimli değil ve Vakfın 2022’de değiştirmek istediği şey de bu.

Vakıf, Ethereum 2.0 ile PoS’a geçiş yapan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ile çalışıyor. Birlikte, yalnızca büyük oyuncuları değil, herkesi ağın işletilmesine katkılarından dolayı ödüllendirilecek bir PoS sürümü için “benzersiz bir Doge teklifi” hazırlıyorlar.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın