Dogecoin (DOGE) Yeniden İlk 10 Kripto Para Arasına Girdi!

Dogecoin ağının yerel kripto para birimi olan DOGE’nin fiyatı, geçtiğimiz hafta boyunca yükseldi ve son 24 saatte şaşırtıcı bir şekilde %76 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.136 dolar’a ulaştı.

DOGE’nin fiyatı son haftalarda düşük bir fiyatta işlem görüyordu. Kripto para birimi, haftaya 0.05 dolar’dan başladı ve nihayet bugün 0.1 dolar’lık engeli ortadan kaldırdı. Şu an itibariyle, DOGE yılın başından bu yana yaklaşık %2.875 arttı.

Bununla birlikte, DOGE’nin fiyatıyla birlikte, toplam piyasa değeri de 17.43 milyar dolar’a kadar yükseldi ve Chainlink’i (LINK) geçerek dünyanın en değerli 10. kripto para birimi haline geldi. DOGE’nin parabolik yükselişi, 64.000 dolar’ı aşan Bitcoin de dahil olmak üzere birkaç kripto para biriminin sert boğa koşusunun ortasında geldi. İkinci en büyük kripto olan Ethereum (ETH) da 2.400 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Artış, büyük olasılıkla Coinbase’in doğrudan halka arz olması etrafındaki beklentiden kaynaklandı. San Francisco merkezli borsa, Nasdaq’da listelenen ilk kripto para odaklı şirket unvanını kazandı. Piyasa uzmanları, listelemenin geleneksel yatırımcıların kripto varlıklardan yararlanmak için kullandıkları köprü olacağından, toplam kripto piyasasının değerini yükseltebileceğini öne sürdüler.

Coinbase gelişmesi, genel olarak kripto para birimlerinin şu anda neden artış yaşadığını açıklamak için yeterli olabilir. Fakat, Coinbase’in DOGE’u işlem platformuna eklemediği göz önüne alındığında, DOGE’un tek başına böyle sert yükselmesinin spesifik bir nedeni olduğunu söylemek zor.

Geçtiğimiz aylarda DOGE, Tesla CEO’su Elon Musk gibi ünlüler tarafından destek gördü. Tesla’nın bilançosuna 1.5 milyar dolar Bitcoin ekleyen Musk, Twitter’da Dogecoin’i defalarca övdü. Musk, dogecoin ile ilgili tweetlerinin “şaka amaçlı” olduğunu açıklasa da, piyasa bunu dikkate almadı. Neredeyse Musk’ın her paylaşımından sonra DOGE fiyatı yükselişe geçti. Bugün erken saatlerde bir tweet’te Musk, Dogecoin’i temsil eden köpek Shiba Inu’yu içeren bir GIF dosyası yayınladı.

Musk’ın yanı sıra Dogecoin, rapçi Snoop Dogg ve Mark Cuban’ın da desteğini aldı.

Kripto para birimi, 0.08 doların üzerinde güçlü bir şekilde tutabildiği sürece yükseliş trendine devam edebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Zycrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.