DODO Nedir? Ne İşe Yarar?

0

Çin Merkezli DODO, tüm kullanıcılara platform içi likidite sağlamayı hedefleyen bir projedir. DODO’nun kripto para birimi olan DODO, yatırımcılarına düşük maliyetlerle belli bir menkul kıymetlerin alımını yapmasına olanak sağlar.

DODO, merkeziyetsizdir ve kendi geliştirmiş olduğu proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritmasını kullanır. PMM’nin otomatik piyasa yapıcı (AMM) algoritmasından farklı olarak kullanıcıların kaybını en aza indirmeyi ve yüksek likidite sağlamayı hedefler.

DODO, Crowdpooling olarak isimlendirdiği likidite mekanizmasıyla likit havuzları oluşturur, fiyat olarak kısıtlamada bulunmaz ve teknik çözümler sağlar.

Ayrı olarak ihraçların sadece kendi tokenlerini yatırması gerekli olan ilk DODO Teklifi (IDO) aracılığıyla ücretsiz bir ICO listelemesine sahip yeni kripto projelerine de hitap etmekte.

DODO, alt yapısı Ethereum ağında bir ERC20 token’ı olarak çalışmaktadır.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın