Mayıs 10, 2022

Dikkat, Binance Bu İki Altcoin Çekimlerini Durdurdu!

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından birisi olan Binance, Terra tabanlı stabilcoin’in ABD dolarına olan sabitini kurtarma mücadelesi nedeniyle yerel token LUNA ve stabilcoin UST çekimlerini askıya aldı.

Binance, bu sabah erken saatlerde yayınladığı bir blog gönderisinde bu iki altcoin çekim işlemlerini askıya aldığını duyurdu ve ağ tıkanıklığının neden olduğu “yüksek hacimli bekleyen para çekme işlemlerini” suçladı.

“Ağın yeniden istikrar kazandığını ve bekleyen para çekme hacminin azaldığını kabul ettiğimizde, Binance olarak bu altcoinler için çekim işlemlerini yeniden başlatacağız. Konuya ilişkin en bir açıklama yapılmayacaktır.”

Duyuru, Terra’nın son birkaç gün içinde dolar karşısında keskin bir düşüş yaşayan USDT ve USDC’nin ardından toplam ihraç açısından üçüncü en büyük stabilcoin olan algoritmik stabilcoin Terra USD (UST) için belirgin bir türbülans döneminin ortasında geldi.

UST’yi desteklemek için vakıf büyük bir çaba sarfediyor. Hem Terra tabanlı stabilcoin’leri hem de daha geniş Terra ekosistemini desteklemek için kurulan Singapur merkezli bir sivil toplum kuruluşu olan Luna Foundation Guard (LFG), üçüncü taraf ticaret firmalarına 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve UST ödünç verme planını duyurdu. 9 Mayıs’ta UST’nin sabitleyicisi için destek sağlıyor.

[irp posts=”54500″ name=”TerraUSD (UST) Milyarlarca Dolar Borç Verecek!”]

Tüm bu desteklere rağmen UST’nin fiyatı, dolara sabitlenmiş en büyük stabilcoin olan USDT’nin fiyatına karşı düşmeye devam etti. Binance verileri Pazartesi günü 0,6065 doları gösterdi. Basın zamanında 0,86 dolar civarında yer alıyor ve bir miktar toparlanma belirtileri gösteriyordu.

Bu arada, normal piyasa koşullarında UST karşılığında yakılabilen Terra blok zincirinin yerel varlığı olan LUNA’nın fiyatı, CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, sadece 24 saat önce yaklaşık 62,50 dolardan, basın zamanında yaklaşık 28,50 dolara kadar gerilese de şu an 31 dolar civarında işlem görüyor.

Terra ve LFG’nin mücadele etmesine engel olan, daha geniş kripto pazarlarında da önemli bir oynaklık. Bitcoin fiyatı dün kısa bir süreliğine 30.000 doların altına düştü ve ardından basın zamanında yaklaşık 31.500 dolara yükseldi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Block Crypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.