Dev Yatırımcılar Bu Kripto Varlığı Terk Ediyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin son 24 saati oldukça hareketli geçirdi ve fiyat aralığını 26.500 ile 28.600 dolar arasında korudu. Federal Rezerv’in 25 baz puanlık bir artışı yapmasına ek olarak Powell’ın açıklamaları riskli varlıklarda bir düşüşü tetikledi.

Glassnode verileri ise Bitcoin fiyatındaki düşüşün nedenini likiditasyonlarla bağdaşdırıyor. Borsalardan spot BTC alınmasına karşın en büyük miktar bu yıl USD olarak 360 milyon dolar olarak kaydedildi.

Bitcoin teknik analizi

Bitcoin’in fiyatındaki son düşüş, kripto para piyasasındaki oynaklığı ve öngörülemezliğini vurgulayan en çarpıcı örneklerden biri. Birçok yatırımcı bunu BTC’yi daha düşük bir fiyattan satın almak için bir fırsat olarak görürken, diğerleri ani dalgalanmalardan dolayı uzak durabilir.

Bitcoin fiyatının geçtiğimiz yıl fiyatında önemli bir artış yaşandığını ve birçok analistin bunu kurumsal benimseme, artan ana akım farkındalığı ve kripto para piyasasının genel performansı gibi çeşitli faktörlere bağladığını belirtmek gerekir.

Yaşanan tüm bu oynaklığa rağmen Bitcoin, portföylerini çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için popüler olmaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.