Dev Piyasa Araştırma Şirketi: Ethereum 10.500 Dolar’a Ulaşabilir!

0

Dev piyasa araştırma şirketi Fundstrat Global Advisors, bugün yeni bir rekor kıran Ethereum (ETH) fiyatının 10.500 dolar’a çıkabileceğini düşünüyor.

Fundstrat Global Advisors, ETH hedefini 29 Nisan tarihli haftalık raporunda paylaştı. Şirkete göre en büyük ikinci dijital varlık ETH’ye bir geçiş söz konusu. Fundstrat Global Advisors piyasaya dair şöyle bir tespitte bulundu:

“Yeni yatırımcılar kripto paraya geldiklerinde, genellikle duydukları ve satın aldıkları ilk varlık, diğer varlıkları öğrenmeden ve alana tahsis etmeden önce Bitcoin’dir.”

Bitcoin’in en yaygın dijital varlık olduğu bir gerçek. Fakat şirkete göre artık durum değişiyor. Fundstrat Global Advisors, kurumsal yatırımcıların da yeni yatırımcılara benzerlik gösterdiklerini ve diğer kripto varlıkları yeni yeni öğrenmeye başladıklarını düşünüyor. İşte bu sebeple de Bitcoin’den; Ethereum’a, DeFi’a ve web 3.0 uygulamalarına doğru bir geçiş öngörüyor. Firma ETH fiyatında artış beklemesinin nedenini şu şekilde açıklıyor:

“Ethereum’da yükselişte kalmamızın bir nedeni, orada meydana gelen büyük miktarda gelişme ve bunun sonucunda ortaya çıkan dijital ekonomisindeki ekonomik faaliyet.”

Bunların yanında firma sadece Bitcoin ve Ethereum’da değil, tüm kripto alanı için yükseliş beklentisi içinde. Firmanın, Ethereum hedefi 10.500 dolarken Bitcoin’in de bu yıl 100.000 dolar’a ulaşacağı düşünülüyor. Dahası kripto para piyasasının toplam değeri 5 trilyon dolar’a kadar çıkabilir. Alçakgönüllülükle tahminlerinin ulaşılabilir olduğunu düşünen Fundstrat şu ifadeleri kullandı:

“5 trilyon dolar’a ulaşan kripto paranın çılgınca gelebileceğini biliyoruz. Bunun piyasayı diğer varlıklara kıyasla göreceli olarak nereye koyacağının farkındayız. Dot.com balonunun 4.5 triyon dolar ile zirveye çıktığını unutmadık. Ama, kapsamlı bir şekilde yazdığımız gibi, kriptonun internet ekonomisinin bir sonraki dalgası olduğunu düşünüyoruz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın