Dev Balinalar Bu Altcoin’e Milyonlarca Dolar Akıtıyor!

Popüler bir analiz platformundan alınan yeni veriler, Bitcoin (BTC) 22.000 dolar seviyesine doğru yükselirken Ethereum (ETH) balinalarının yüz binlerce doları tek bir altcoin’e döktüğünü ortaya koyuyor.

Balina izleme protokolü WhaleStats’a göre, dünyanın en büyük 500 ETH balinası, kripto borsa platformu FTX’in yerel dijital varlığı olan FTX Token’ı (FTT) büyük bir istekle satın alıyor.

ftx token

İstatistikler, FTT’nin derin cebe sahip yatırımcılar arasında en çok edinilen üçüncü token olduğunu gösteriyor. FTX Token, ortalama alımlarda sırasıyla 709.711 dolar ve 281.822 dolar alım gören; dolara sabitlenmiş bir stablecoin olan USD Coin’in (USDC) ve  lider akıllı sözleşme platformu Ethereum‘un (ETH) arkasında yerini alıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bununla birlikte, FTT, balinalar tarafından yalnızca 27.030 dolar değerinde kripto varlığı satıldığı için girişler açısından da en yüksek net kazanca sahip kripto para birimi haline geldi. Alım listesinin başındaki dijital varlıklar USDC ve ETH ise sırasıyla 881.683 dolar ve 132.139 dolarlık çıkışlar gördü.

ftx token

Listede ilk beşi tamamlayan diğer kripto para birimleri arasında başka iki stablecoin olan Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) bulunuyor.

İlk 10’da yerini alan diğer önemli kripto varlıkları arasında Oracle ağı Chainlink (LINK), stablecoin Dai (DAI), meme token Shiba Inu (SHIB), merkezi olmayan borsa platformu Serum (SRM) ve Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) yer alıyor.

Veriler ayrıca, FTT’nin genel olarak USDC ve USDT, Dogecoin rakibi ShibaDoge (SHIBDOGE) ve SHIB’i takip ederek yüksek net değerli ETH balinaları tarafından en çok tutulan altıncı token olduğunu ortaya koyuyor.

Shiba Inu ve BabyDoge’un popülerliğini takiben son günlerde bir meme coin’in daha adı ön plana çıkmaya başladı. KoinFinans tarafından da daha önce belirtildiği üzere, WhaleStats dün yaptığı bir açıklamadaShibaDoge‘un (SHIBDOGE) Shiba Inu’yu (SHIB) geçerek ilk 100 ETH balinası arasında dolar bazında en büyük holding haline geldiğini bildirdi. Yeni trend meme coin konumunu uzun süre elinde tutamasa da bu gelişme manşetlerde yerini almasına yetti.

Küçük bir meme coin olmasına rağmen, ShibDoge’da son zamanlarda gerçekleştirilen yakımlar ve platformun NFT konusunda bazı gelişmeler yaşaması balinaların ilgisini çekmiş olabilir.

Stablecoin’leri, ShibDoge ve Shiba Inu gibi meme coin’leri takip eden FTT, balina portföylerinin yüzde 3,5’inden biraz fazlasını oluşturuyor ve toplam değeri 224 milyon dolar.

Son 24 saatte yaklaşık yüzde 2’lik bir artışla işlem gören FTX Token, yazım sırasında 27,46 dolar seviyesinden işlem görüyor.

balina alımı

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.