Dev Balina İşlemleri Bu 3 Altcoin’de Yükselişi Tetikledi!

0
Dev Balina İşlemleri Bu 3 Altcoin'de Yükselişi Tetikledi!
  • Bitcoin ve Ethereum’un toparlanmasını takiben, 3 popüler kripto para birimi yaşadıkları büyük balina işlemleri sayesinde toparlanıyor.

Son birkaç gün içerisinde kripto piyasası renk şemasını değiştirdi ve çoğunlukla yeniden yeşile döndü. Yatırımcılar yükseliş havasına geri dönerken ve Ethereum (ETH) fiyatı Bitcoin’den (BTC) daha hızlı büyürken, genellikle balina olarak adlandırılan birçok büyük cüzdan, dikkatlerini güç rezervinin henüz tükenmediği projelere çevirdi.

Popüler kripto analiz platformu Santiment’in de belirttiği üzere, DOGE, MATIC ve UNI gibi coin’ler için önemli ölçüde büyük sermaye girişleri kaydedildi. Bu kripto para birimlerini içeren 100.000 doları aşan işlemlerin sayısı geçen hafta önemli ölçüde arttı ve bu artış da orantılı bir fiyat dalgalanmasına neden oldu.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Polygon‘un yerel kripto para birimi MATIC‘in fiyatı yüzde 71,15 artış gösterdi, Dogecoin (DOGE) yüzde 26 artarak yükselmeye devam etti ve Uniswap (UNI) ise Robinhood listelemesi sonrası uçuşa geçerek fiyatının yüzde 42’sini geri aldı. En son haberlere bakılırsa, Uniswap’ın burada durmaya hiç niyeti yok.

Yeni gelişmeler güçlü altcoin projelerini daha da besliyor

Büyük işlemlere bakılırken, özellikle Disney ortaklığını bir fiyat katalizörü olarak kabul eden ve uçuşa geçen MATIC token örneği gibi böylesine bir artışa neden olan ve bu kripto para birimlerinin fiyatlarını alevlendiren temel haberlerin güçlü etkisine dikkat etmek önemlidir.

Şirketin yüz milyarlarca dolarlık sermayesi göz önüne alındığında, balinalar bu gelişmenin Polygon’un ekosistemin kapitalizasyonunu ciddi bir şekilde artırması için bir fırsat olarak değerlendirdi. Robinhood listelemesi ile birlikte harekete geçen Uniswap da bu ortamın bir parçası olarak, pozitifliğin bir kısmını absorbe etti ve aynı zamanda Coinbase’in pazar payının yarısını ele geçirmek için de hiçbir çabadan kaçınmadı.

Dogecoin’e gelince, yakın zamana kadar en popüler meme coin hakkında çok fazla haber bulunmuyor ve her zaman ana meme coin’i destekleyen Elon Musk ise Twitter ile arasında olan dramayla ilgilenmeye çalışıyor. Buna rağmen balinaların ilgisini çeken Dogecoin ekibinin de daha önce birçok kez yaptığı gibi beklenmedik bir gelişmeyle topluluğa bir dönüş yapması çok şaşırtıcı olmayacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın