Nisan 20, 2022

Değer Kaybeden Netflix’in Kaderi Bitcoin’le Değişebilir mi?

Netflix yakın zamanda Ocak-Mart dönemine ilişkin detaylarını açıkladı. Netflix bu dönem içerisinde 200.000 abone kaybettiğini duyurdu ve beklenen performansın çok gerisine düşerek beklentileri karşılayamadı. Yaşanan kitle kaybı, Netflix hisselerinin mesai sonrası %26 değer kaybetmesiyle sonuçlandı. Netflix’in son 10 yıldır abone kaybetmediği göz önüne alındığında, 200.000 abone kaybı finans manşetlerinde yer buldu. Peki Bitcoin Netflix’in kaderini gerçekten değiştirebilir mi?

İlginç bir şekilde, Mark Zuckerberg’de Meta’nın kazanç raporunu yayınladığı Şubat ayında şirketin hisse fiyatı %26’dan fazla değer kaybetmişti.

Kripto paraların yaşanan her gelişme sonrası bir oynaklık gösterdiği haberlerinin ardından, artık borsaların da hızlı bir oynaklık gösterdiği görülebiliyor. Ne diyelim, kaderin cilvesi mi?

netflix

Aslında, popüler kripto analisti Benjamin Cowen, borsanın bu aşamada kriptonun ayak izlerini takip etmeye başladığını ve tam tersi anlatının pek geçerli olmadığını düşünüyor.

Bitcoin Netflix’in Kaderini Değiştirebilir mi?

Coin Stories’den Natalie Brunell, Netflix’in bilançosuna Bitcoin (BTC) eklemeyi düşünmesi gerektiğini önerdiği bir tweet paylaştı.

Günümüzde bu tür bir öneriyi yapmak aslında pek de şaşırtıcı değil ve uzun vadede oldukça mantıklı bir öneri olabilir ancak Bitcoin’in son performansını da göz önünde bulundurulursa, varlık kısa vadede hayat kurtaracak bir yapıda değil gibi görünüyor.

Bu aşamada, Bitcoin’in fiyatı 1 Ocak 2022’deki konumuna kıyasla neredeyse %11 değer kaybetti. 2021’in 20 Nisan’ına kıyasla, varlık %25 değer kaybetti.

netflix bitcoin

Bitcoin’in genel performansına bakıldığında artık daha çok güçlü yükselişlerin ardından sert düşüşlerin arttığı görülebilir. Geçtiğimiz yıl 19 Mayıs’ta yaşanan ani çöküşü bir kenara bırakacak olursa, 12 Mart 2020’de 7969 dolarlık seviyeden 4776 dolara kadar düşmüş ve %40 değer kaybetmişti.

Bu nedenle, şirket bilançosuna Bitcoin eklerse, değerlemesini kripto piyasasının sert oynaklığına da maruz bırakacaktır. Bununla birlikte, uzun vadede, öncü kripto varlık, temellerinin bozulmaması koşuluyla, şirketin kaderini koruma ve değerlemesini patlatma potansiyeline sahip gibi görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.